Nieuwsbank

Schrijft, screent en verspreidt persberichten voor journalistiek, search en social media. Hét startpunt om uw nieuws wereldkundig te maken. Ook voor follow-ups, pitches en korte videoproducties.

Tentoonstelling agenda VVV Groningen

Datum nieuwsfeit: 15-09-2000
Vindplaats van dit bericht
Bron: VVV Groningen
Zoek soortgelijke berichten
VVV Groningen

TENTOONSTELLINGEN 15 SEPTEMBER T/M 29 OKTOBER

ADORP

DORPSHUIS
, 050-3061716 za en zo 14.00-17.00 uur
7 t/m 15 oktober, HOUTSNEDES VAN S DIJKSTRA, En gedraaid en gevormd steengoed van Eysia Verhoeven.

ADUARD

SINT BERNARDUSHOF,
Hofstraat 45, 050-4032109 di t/m za 10.00-17.00 uur -
1 januari t/m 30 december, vanaf 1/11 zo 13-17, KLOOSTERGESCHIEDENIS, Permanente expositie over het 900-jarig bestaan van de Aduarder, Cistercienzer (grootste en belangrijkste orde van de late middeleeuwen).

APPINGEDAM

DE NOORDELIJKE KUNSTHOF,
Blankenstein 2, 0596-624488 wo 14.00-17.00 en vr 19.00-21.00 en za en zo 14.00-17.00 uur

* 26 augustus t/m 2 oktober, MI'JKE DEMMER & ANJA LOFVERS & ALINE JANSMA, Objekten, schilderijen en linosnedes.
* 7 oktober t/m 13 november, TINY BOUTER-SNIJDERS & THEO ONNES & GERDA ONNES, Keramiek, schilderijen en monoprints.

GALERIE FRONTAAL,
Oranjeweg 10a, 0596-629199 wo 14.00-17.00 en vr t/m zo 14.00-17.00 uur
* 10 september t/m 1 oktober, RENE DE ROOZE, Installatie.
* 8 t/m 29 oktober, ANNELIES TOUWEN, Schilderijen, tekeningen.
* MUSEUM STAD APPINGEDAM, Wijkstraat 25, 0596-680168 di t/m vr 11.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 2 januari t/m 31 december, GESCHIEDENIS APPINGEDAM, Permanente expositie. Ook collectie koperslagersgereedschappen.
* 23 juni t/m 29 oktober, DE PLOEG, Een selectie van het kunstbezit van de Provincie Groningen.

* 25 juni t/m 29 oktober, HET IVAK EN DE PLOEG, Kinderwerken met als inspiratie schilderijen van de Ploeg.

BEERTA

GEMEENTEHUIS,
Rozenstraat 2, 0597-331255

26 augustus t/m 24 september,
FOTOCOLLECTIEF CANERATA, Foto's die die landschappen en vergeten industrie in Groningen tonen.

BELLINGWOLDE

BELLING GARDE THEETUIN BEELDENTUIN,
Hoofdweg 244, 0597-531257 wo t/m zo 11.00-21.00 uur
1 april t/m 1 oktober, en op feestdagen, KUNST ALS VLIEGWERK, Amsterdams Beeldhouwers Kollektief.

STREEKMUSEUM DE OUDE WOLDEN,
Hoofdweg 161, 0597-531509 ma 13.00-16.30 en di t/m vr 09.00-12.00 en 13.00-16.30 uur

* 1 januari t/m 31 december, vanaf 15/5 t/m 31/10 ook zo 13-17 uur, BOEREN EN ARBEIDERS IN HET OLDAMBT, Permanente expositie van Lodewijk Bruckman, Magisch Realist.

* 10 juli t/m 31 oktober, LODEWIJK BRUCKMAN, Magisch realistische werken en werken van kunstkring De Ploeg.

ZADELMAKERIJMUSEUM,
Rhederweg 21, 0597-532829 wo 13.00-17.00 en vr 13.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur

1 mei t/m 30 september, DIVERSE ZADELMAKERIJTJES, Permanente expositie zadelmakerijtjes tussen 1900 en 1930

BLIJHAM

ATELIER DIMORF,
Hoofdweg 43, 0597-561377 ma t/m do 14.00-19.00 en zo 12.00-18.00 uur 17 september t/m 16 november, en na afspraak, ROELIE STEVENS, Acrylschilderijen.

BORGERCOMPAGNIE

MUSEUM LAMMERT BOERMA,
Borgercompagnieweg 44/46, 0598-393381/050-5730976 vr 12.00-18.00 en zo 12.00-18.00 uur

* 1 maart t/m 31 december, en na afspraak, KIJKJE IN DE SALON, Permanente expositie schilderkunst, beeldhouwkunst, meubilair, architectuur.

* 24 augustus t/m 31 oktober, SALON: NIET IN DE HUISKAMER, Met o.a. Paul van Dongen, Chris Beukema, Ruud Schoenmaker en Ciska Bogman.

BOURTANGE

GALERIE BOUDEWIJN,
Bisschopsweg 2, 075-6874556 do t/m zo 10.00-17.00 uur

10 juli t/m 30 september, DIVERSE KUNSTENAARS, Houtdruk, zeefdruk, gemengde techniek, schilderkunst, keramiek, emaille en leer.

MUSEUM DE BARAQUEN,
Meestraat 3, 0599-354600 ma t/m vr 10.00-17.00 en za en zo 12.30-17.00 uur


1 januari t/m 31 december, vanaf 1/11 tot 31/12 za en zo 13.30-16.00, OPGRAVINGSVONDSTEN VESTING, Permanente expositie opgravingsvondsten uit de vesting.

BRILTIL

GALERIE BRILJANT,
Brilweg 44, 0594-507495 do t/m zo 13.00-17.00 uur

10 september t/m 29 oktober, GERDA ONNES & JOSE GEERTZEN-VISSER & JAAP BRONGERS, Schilderijen, etsen en keramiek.

DELFZIJL

AQUARIOM,
Zeebadweg 3, 0596 - 612318 ma t/m zo 10.00-18.00 uur


2 januari t/m 31 december, vanaf 1/10 10-17, GEOLOGISCH EN MARITIEMMUSEUM, ZEEAQUARIUM EN SCHELPENEXPOSITIE Permanente expositie.

GRAND CAFE PANORAMA
, 06-23068641

12 t/m 22 september, FRE WINDT, Boemerangs en sculpturen.

MOLEN ADAM,
Molenberg 21, 0596-624636 wo t/m vr 14.30-17.00 en za en zo 14.00-17.00 uur

9 t/m 30 september, CONSTANCE WIBAUT EN NEEL DE WIT-WIBAUT, Beeldhouwwerk, aquarellen en olieverf.

VLIETHOVEN, POLIKLINIEK,
Zwet 9, 0596-618104 ma t/m vr 08.00-17.00 uur

2 september t/m 3 november, A BIERLAAGH & J OHOINER & H POLL, Keramiek en schilderijen.

DEN HAM

KERK
, 050-3143330 vr t/m zo 12.00-17.00 uur

15 september t/m 8 oktober, ANTJE VELDSTRA, Grafiek.

EENRUM

ABRAHAMS MOSTERDMAKERIJ,
Molenstraat 5, 0595-491600 ma t/m zo 12.00-17.00 uur

2 januari t/m 31 december, vanaf 1/10 wo-zo 12.00-17.00, MOSTERDFABRIEKJE, Historie van de Groninger mosterdfabriekjes, demonstratie mosterdmaken met winkel en restaurant. Permanente expositie.

KAARSENMAKERIJ WILHELMUS,
Hoofdstraat 14, 0595 - 491388 ma t/m za 10.00-17.00 en zo 11.00-17.00 uur


1 januari t/m 31 december, vanaf 1/10 wo-za 10-17, zo 11-17, KAARSENMAKERIJ, Museum en winkel. Permanente expositie.

EZINGE

MUSEUM WIERDENLAND,
Torenstraat 12, 0594-621524 di t/m vr 10.00-16.00 en za en zo 13.00-17.00 uur


2 januari t/m 30 december, HET ONTSTAAN VAN WIERDEN, Permanente expositie over wierden, het leven van prehistorische bewoners en opgravingsvondsten en de bedijking vanaf jaar 1000.

FEERWERD

KERK
, 050-3143330 vr t/m zo 12.00-17.00 uur

15 september t/m 8 oktober, GABRIELLE KROESE, Serie schilderijen op de vormentaal van reclame gebaseerd.

FRANSUM

KERK,
050-3143330 za en zo 14.00-17.00 uur

16 september t/m 29 oktober, In de herfstvakantie tevens 14-17, ALEXANDER KORNSMIT, Werken met het thema: inkeer.

GARNWERD

KERK,
050-3143330 vr t/m zo 12.00-17.00 uur

15 september t/m 8 oktober, DAVID VAN KAMPEN, Schilderijen.

GRIJPSKERK

MOLEN DE KIEVIT,
Molenstraat 33, 0594-313636 ma t/m za 10.00-12.00 en 13.30-15.30 uur


1 mei t/m 30 september, TERUGBLIK OP VOORUITGANG, Een blik op de ontwikkelingen in de 20e eeuw aan de hand van modellen, voorwerpen en artikelen uit het begin, midden en einde 20e eeuw.

GRONINGEN

ACADEMISCH ZIEKENHUIS,
Hanzeplein 1, 050-3616161

* 27 juli t/m 18 september, TINEKE OTTEN, Schilderijen.
ANATOMISCH MUSEUM,
Oostersingel 69, 050 - 3632460 ma t/m vr 09.00-16.30 uur
* 4 januari t/m 24 december, ANATOMIE EN VERLOSKUNDE, Permanente expositie. Collectie samengesteld door hoogleraren vanaf 1760 tot heden.

BEZOEKERSCENTRUM VOOR NATUUR EN MILIEU,
Beijumerweg 19, 050-5490698 di t/m vr 13.00-16.45 en zo 13.00-16.45 uur

* 10 augustus t/m 4 oktober, NATUUR NEEMT WRAAK, Foto-expositie.
* 4 oktober t/m 16 november, PADDESTOELEN, Expositie.
CENTRUM VOOR BEELDENDE KUNST, TRIADEZAAL,
Trompsingel 27, 050-3680160 di t/m vr 10.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 17 september t/m 29 oktober, COR GROENENBERG, Carp, work in progress.

FORMA AKTUA PINAKOTHEEK,
Nieuwstad 10, 050-3133342 di t/m vr 12.30-17.00 en za 11.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur

* 26 augustus t/m 21 september, CARLA DE WINTER & DICKY BIJLSTRA-VAN DER ZEE, Bronzen, schilderijen en gemengde technieken.
* 23 september t/m 19 oktober, W KIESKAMP, J LANGENDORFF, F BIEMAN, Schilderijen, gemengde technieken en glas.

* 21 oktober t/m 16 november, CONNY HOFSTEE & DICK POST, Schilderijen en zandschilderijen.

FOTOGALERIE LICHTZONE,
Oude Kijk in 't Jatstr 36, 050-5770139 wo t/m vr 13.00-18.00 en za 12.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur

* 30 augustus t/m 24 september, DE RICHTING VAN JE BLIK BEPAALT DE WEG, Foto's van Peter Voerman.

GALERIE ALBION PUTTI,
Noorderhaven 27-1, 050-3181805 do t/m za 12.00-17.00 uur
* 9 september t/m 14 oktober, en na afspraak, VERBEELDING VAN MENSELIJKHEID, Wiebren Arema, schilderijen en Jos van Oosterhout, beelden.

GALERIE ANDERWERELD/KATUIN,
Aweg 2, 050-3114446 di t/m vr 11.00-18.00 en za 10.00-17.00 uur
* 7 september t/m 4 oktober, TAREK KAMEL & HANS RIKKEN, Schilderijen, beelden en tekeningen.

* 7 oktober t/m 8 november, SJAAK KORSTEN & HENK WOLVERS, Schilderijen en porselein.

GALERIE ANDERWERELD/KATUIN DEPENDANCE,
Folkingestraat 28 en 32, 050-3131602 wo t/m vr 12.00-17.30 en za 11.00-17.00 uur

* 1 januari t/m 31 december, STOCKTENTOONSTELLING, Permanente expositie.

GALERIE ANN'S ART,
Munnekeholm 8, 050-3122822 vr en za 12.00-17.00 uur
* 1 januari t/m 31 december, dagelijks na afspraak, KUNST TE HUUR, Permanente expositie.

* 12 t/m 23 september, ATI LICHTVELD & HENK VAN PUTTEN, Schilderijen, werken op papier en sculpturen.

GALERIE BROODNODIG,
Ged. Zuiderdiep 95, 050 - 3136294 ma 12.00-18.00 en di en wo 11.00-18.00 en do 11.00-21.00 en vr 11.00-18.00 en za 11.00-17.00 uur
* 1 januari t/m 31 december, HERMAN BROOD, Permanente expositie. Schilderijen en ander werk uitgestald in De Tevreden Rook-ster.

GALERIE DE MUNNEK,
Munnekeholm 16, 050-3122822 vr en za 12.00-17.00 uur
* 1 t/m 23 september, dagelijks na afspraak, A LICHTVELD & H V PUTTEN, Schilderijen en werken op papier en sculpturen.
* 9 september t/m 21 oktober, PORTRETEXPOSITIE EIGEN GEZICHT, 50 kunstenaars tonen hun zelfportret en mogelijkheden voor portretbemiddeling.

GALERIE DOMINO,
Pottebakkersrijge 6, 050-3181914 di t/m do 14.00-17.00 en za en zo 14.00-17.00 uur

* 10 september t/m 24 oktober, TWEELUIK, Nies de Vuijst en Wilma Riemersma, intuitieve zoektocht in beeld.

GALERIE IRMA REIMERT,
Oostersingel 3 do en vr 12.00-18.00 en za 12.00-17.00 uur
* 31 augustus t/m 12 oktober, GEROLD FEBIS, Foto's.
* 14 oktober t/m 30 december, EENMAAL, ANDERMAAL, Werk van Irma Reimert en haar broers Wim en Paul Reimert.

GALERIE JACOBA WIJK,
Akerkhof 18zz, 050-3183648 vr en za 14.00-17.00 uur
* 22 juli t/m 16 september, ZOMERSALON, Met E Baarveld, S Breuker, J Eykhout, A Greving, C Groenenberg, R Hagt, JP Muilwijk en K Pander.

GALERIE NABER,
Korreweg 50, 050-5777179 do t/m za 13.00-17.30 uur
* 2 september t/m 1 oktober, L COSIJN & A HELDER, Beelden, schilderijen.

GALERIE NOORD,
Nieuwstad 6, 050-3113322 di t/m vr 12.30-17.00 en za 11.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur

* 29 augustus t/m 24 september, MET DE STROOM MEE ...., Er niet tegen in, Anne Veen, schilderijen en Jan Hein van Stiphout, glaskunst.

* 26 september t/m 22 oktober, HET RIJK VAN OOIT, Ruud Jaspers houtconstructies, Otto Koedijk houtdraaiwerk, Ellen Mijer fotografie, Karin de Rooy lino en etsen, Will Schropp houtsculpturen.

* 24 oktober t/m 19 november, KERAMIEK EXPOSITIE, Hilleke Smits, Jan Reemeijer, Henneke Chevalier en Syste Feitsma.

GALERIE PICTURA,
Martinikerkhof 26, 050-3122953 wo t/m za 13.00-17.00 en zo 14.00-17.00 uur

* 3 t/m 24 september, VOORMALIGE J.K. EGBERTSPRIJSWINNAARS, Franc van Oort, Theo Leydekkers, Willem Boudewijn Wolthuis, Karel Buskes, Flip Gaasendam, Klaas van Dijk en Nicolaas Ririmasse.

GALERIE SIGN,
Winschoterkade 10, 050-3132651 di en wo 12.00-18.00 en do 14.00-18.00 en vr 12.00-18.00 en za 12.00-17.00 uur

* 9 september t/m 7 oktober, en 1e zo vd mnd 14-17 uur, ROY WOLFS & JACOB VOGEL, Objecten en schilderijen.

* 14 oktober t/m 11 november, MAGRIET STEGMEYER, Ruimtelijk werk; in de kelder groepsexpositie schilderijen "miscellaneous".

GRAFISCH MUSEUM,
Rabenhauptstraat 65, 050 - 5256497 di t/m zo 13.00-17.00 uur
* 2 januari t/m 30 december, GRAFISCHE TECHNIEKEN, Permanente expositie van historische en hedendaagse grafische technieken; drukpersen, een drukkerij uit 1900, illustratie van drukwerk en een binderij

* 9 september t/m 5 november, FLORA, Grafiek van o.a. Siemen Dijkstra, Bert Heemsteede, Dianne Bakker.

GRONINGER ARCHIEVEN,
Cascadeplein 4, 050-5992000 ma t/m vr 09.00-17.00 uur
* 21 oktober '00 t/m 25 februari '01, MARTEN KLOMPIEN, Expositie met zo'n zestig schilderijen van deze Groningse schilder.

GRONINGER MUSEUM,
Museumeiland 1, 0900-8212132 di t/m zo 10.00-17.00 uur
* 2 januari t/m 31 december, ARCHEOLOGISCHE GESCHIEDENIS, VAN DE STAD EN STREEK GRONINGEN, KUNSTNIJVERHEID, OUDE BEELDENDE KUNST (1500-1950) EN EIGENTIJDSE KUNST Permanente expositie.
* 24 juni t/m 31 oktober, MARC QUINN, Sculpturen van een kunstenaar die zijn eigen lichaam gebruikt als primaire bron.
* 9 juli t/m 22 oktober, SWIP STOLK, Overzichtstentoonstelling van deze grafische ontwerper van de huisstijl van het museum.
* 3 t/m 17 september, BEWEGENDE BEELDEN, Joshua Rozenman.
* 15 oktober '00 t/m 4 februari '01, INEZ VAN LAMSWEERDE, Modefotografie.

HUMANISTISCH CENTRUM,
W A Scholtenstraat 2, 050-3128750 ma t/m vr 10.30-13.00 uur
* 4 september t/m 4 november, FOTOGRAFIE VAN NIVONLEDEN.
HUMANITAS,
Akerkhof 22, 050-3120633 na afspraak

* 25 mei t/m 15 november, LELJA TELALBASIC, Schilderijen.
INFORMATIEPUNT DUURZAAM BOUWEN,
Hereweg 9, 050-5290920 di t/m do 10.00-12.00 uur
* 2 januari t/m 31 december, en na afspraak, DUURZAAM BOUWEN, Permanente expositie van duurzame bouwproducten, bv. in de wijk Waterland Groningen.

* 12 mei t/m 31 december, HET DAK OP, De tentoonstelling laat duurzame mogelijkheden zien die het dak biedt als: energiebron, wateropvang, isolatie- en gebruiksmogelijkheden.

KUNST & KUNST,
Folkingestraat 19, 050-3188466 ma 13.00-18.00 en di t/m vr 10.00-18.00 en za 10.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur

* 3 t/m 17 september, T WUBBOLT & M VD VEEN, Schilderijen en beschilderde objecten; Feestbeesten en andere felgekleurde dieren van papier mache, beschilderde dozen en spiegels.
* 17 t/m 30 september, S KUIPER & H ARLING, Figuratieve acrylschilderijen die gekenmerkt worden door contrastrijke kleuren; kosmotronics.

* 30 september t/m 5 november, THEMAEXPOSITIE: KUNSTKERMIS, Alle kunstenaars exposeren speciaal voor dit thema gemaakt werk.

KUNSTHUIS DE PERMANENTE,
Kreupelstraat 12, 050-3189983 di t/m vr 09.00-17.00 en za 13.00-17.00 uur

* 26 september t/m 21 oktober, do avond 18.00-21.00, KUNST PER OPBOD, Publiek kan bieden op diverse werken.

KUNSTPROEVERIJ ERIKA STULP,
Korenstraat 11, 050-3184651 do t/m za 13.00-18.00 uur
* 7 september t/m 4 november, en na afspraak, SCHILDERIJEN, Nieuwe collectie acryl/relieftechniek.

MARTINIZIEKENHUIS LOC. VAN KETWICH,
Van Ketwich Verschuurln 82, 050-5245245

* 18 juli t/m 24 september, doorlopend, WERK VAN DEELNEMERS CURSUS WEEFDESIGN, Diverse werken.

MARTINIZIEKENHUIS LOC. VAN SWIETEN,
Van Swietenlaan 4, 050-5245245

* 14 juli t/m 24 september, doorlopend, AW SCHREUDER, Schilderijen en aquarellen, oude kerken in het Groninger land.

MINI MUSEUM,
Ubbo Emmiusstraat 34a, 050 - 3146365 ma t/m zo 11.00-18.00 uur
* 2 januari t/m 31 december, KUNSTKAARTEN, Permanente expositie. Ongeveer 800 ansichtkaarten met werken van oa Anton Pieck, Karel Appel , Dick Bruna en Nicolaas Werkman.

MUSEUMPROJECT AZG,
Hanzeplein 1, 050-3611713 ma t/m zo 08.00-20.00 uur
* 1 oktober '99 t/m 31 december '00, GENEESKUNDE, Veel van het oude ziekenhuis blijft bewaard in een vitrine, permanente expositie.

NATUURMUSEUM,
Praediniussingel 59, 050 - 3676170 di t/m vr 10.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 2 januari t/m 31 december, REGIONALE FLORA EN FAUNA, , LANDSCHAPPEN EN GEOLOGIE Permanente expositie. Tevens museumtuin en iedere 1e wo van de maand determinatie van natuurvondsten om 14.00 uur.

* 2 januari t/m 31 december, BARRE TIJDEN, Over het Groningerlandschap gedurende de laatste ijstijd.
* 2 januari t/m 31 december, SNUFFELHOEK, Hier kunnen kinderen het mysterie van de natuur ontdekken d.m.v. interaktieve objecten, spannende kamertjes en levende dieren.

* 12 februari t/m 29 oktober, 2000 ROEKEN, Oscar van Doorn, waarnemingen en visies verzameld tijdens een verblijf van 4 seizoenen tussen een roekenkolonie.

* 21 april t/m 31 december, RATTA DE RAT, De spannende avonturen van Ratta de rat, voor kinderen van 4 tot 8 jaar.
* 17 juni '00 t/m 27 mei '01, HEER BOMMEL EN DE NATUUR, Zwart/wit Striptentoonstelling waarin drie landschappen uit het Marten Toonder-oeuvre aan bod komen: Het Donkere Bomen Bos, De Zwarte Bergen en De Zee

* 7 augustus t/m 15 november, COCK'S DORPEN, Foto's van Harry Cock, dorpen in Noord Nederland en de Gazastrook.
* 1 t/m 30 september, EEN EGEL MET KIEUWEN, Object van de maand, in de hal.

NIEMEYER TABAKSMUSEUM,
Brugstraat 24-26, 050 - 3122202 di t/m za 10.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur

* 2 januari t/m 31 december, feestdagen 13-17, TABAKSGEBRUIKGESCHIEDENIS, Permanente expositie.

NOORDELIJK SCHEEPVAARTMUSEUM,
Brugstraat 24-26, 050 - 3122202 di t/m za 10.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur

* 2 januari t/m 31 december, SCHEEPVAARTGESCHIEDENIS, Permanente expositie.

* 21 oktober '00 t/m 25 februari '01, MARTEN KLOMPIEN, Expositie met zo'n zestig schilderijen van deze Groningse schilder.

NOVO GALERIE/ATELIER,
Naberpassage 5, 050-3112301 ma t/m vr 13.00-17.00 en za 11.00-17.00 uur

* 2 januari t/m 31 december, NOVO EXPOSITIE, Permanente expositie van gehandicapte kunstenaars, u kunt de kunstenaars tevens zelf aan het werk zien.

OPENBARE BIBLIOTHEEK,
Oude Boteringestraat 18, 050-3683683 ma 13.00-18.00 en di t/m vr 10.00-18.00 en za 11.00-16.00 en zo 13.00-16.00 uur
* 12 september t/m 18 oktober, do tot 21.00, LEOPOLD WIJDEVELD, Schilderijen.

JEUGDAFDELING,

* 1 t/m 30 september, JET BOEKE, Illustraties Dikkie Dik.
* 7 t/m 30 september, LEOPOLD WIJDEVELD, Schilderijen.
LEESCAFE BELCAMPO,

* 11 t/m 30 september, HANNAH JABLONSKI, Schilderijen.
TWEEDE ETAGE,

* 18 t/m 30 september, PARADISO POSTERS, Nalatenschap Martin Kaye.
OPENBARE BIBLIOTHEEK FILIAAL BEIJUM,
Ypemaheerd 42, 050-5414877

* 1 t/m 15 september, doorlopend, ANDRE EN DORIS SCHUCH, Acrylschilderijen, fantasie.

OPENBARE BIBLIOTHEEK FILIAAL NOORDERBAD,
Oosterhamrikkade 66, 050-5772076

* 4 september t/m 2 oktober, doorlopend, KEES LANGEJAN, Schilderijen.

OPENBARE BIBLIOTHEEK FILIAAL ZUID,
Van Iddekingeweg 183, 050-5255055

* 1 t/m 30 september, doorlopend, TONY GROOTHUIS, Mandala's.
PLOEGHUIS,
Sint Walburgstraat 1, 050-5412031 wo t/m za 13.00-17.00 uur
* 7 t/m 24 september, TABLEAUX VIVANTS, Hilke Broodtaerts, installaties.

SOUTERAINRUIMTE HOEK KERKLN/KLOOSTERSTRAAT
, 06-55841185 do t/m zo 13.00-17.00 uur

* 10 t/m 30 september, en na afspraak, OP ZICHT, Joke Vos, Inge Reisberman, Dalia Wolf, Jacob van der Veen.

UNIVERSITEITSMUSEUM,
Zwanestraat 33, 050-3635562 di t/m vr 12.00-16.00 en za en zo 13.00-16.00 uur

* 2 januari t/m 31 december, UNIVERSITEITSGESCHIEDENIS, Permanente expositie geschiedenis Universiteit en studentenleven in Groningen.

USVA NOORDERLICHT,
Munnekeholm 10, 050-3634670 ma t/m vr 10.00-17.00 uur
* 8 september t/m 27 oktober, vanaf 18/9 ma-vr 10.00-21.00 uur, MAARTEN VAN SCHAIK & ELLEN MANDEMAKER, Foto's.

VOLKENKUNDIG MUSEUM GERARDUS VAN DER LEEUW,
Nieuwe Kijk in 't Jatstr 104, 050 - 3635791 di t/m vr 10.00-16.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 4 januari t/m 24 december, NIET-WESTERSE CULTUUR, Permanente expositie. Collectie voorwerpen betreffende de materiele cultuur uit niet-westerse gebieden.

* 25 juli t/m 1 oktober, DE MUSEUM-REISKOFFER, Kinderen van 9 t/m 12 jaar maken samen met de museum-reiskoffer een speurtocht door het museum. Tijdens openingstijden museum (ma gesl).
* 9 september t/m 30 oktober, WATER IN INDIA, Foto's van de Indiase fotograaf Subhash Paul en voorwerpen geven een beeld van het leven van twee Indiase gemeenschappen met daarin de rol van water.

HAREN

GALERIE DE DILCHT,
Rijksstraatweg 17, 050-5340450 do en vr 13.00-18.00 en za 11.00-17.00 uur t/m 1/10 ook zo 12-17 uur en na afspraak

* 27 april t/m 31 oktober, en na afspraak, BEELDENTUIN OPEN, buitenexpositie.

* 7 september t/m 14 oktober, M BECH & R V UITERT & P LEUTHOLFF, Bronzen beelden, schilderijen en aquarellen.
* 19 oktober t/m 25 november, KARIN WIJNAND EN BERT HEEMSTEEDE, Keramiek en grafiek.

HORTUS HAREN,
Kerklaan 34, 050-5370053 za t/m vr 09.00-18.00 uur
* 25 maart t/m 29 oktober, HUTONG, Dorp met wassenbeelden, het straatleven van Peking. Thema: feesten en festivals.
* 22 april t/m 29 oktober, BLOEMEN BLOEMEN BLOEMEN, Diverse activiteiten, Symbolisch bloemwerk in een nieuw tijdperk van Xandra Koops, van 9/7 tot 30/7 Rozenspecial, van 1/10 tot 29/10 Oogst Herfstsfeer.

HEILIGERLEE

KLOKKENGIETERIJMUSEUM,
Provincialeweg 46, 0597-421799 di t/m vr 13.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur


1 april t/m 31 oktober, GESCHIEDENIS KLOKKENGIETEN, Permanente expositie klokkengieten, demonstraties in gerestaureerde klokkengieterij van Van Bergen.

MUSEUM SLAG BIJ HEILIGERLEE,
Provincialeweg 55, 0597-418199 di t/m za 10.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur


1 april t/m 31 oktober, 14/9 t/m 31/10 di t/m vr 13-17 en zo 13-17, SLAG BIJ HEILIGERLEE, Permanente expositie met tijdstunnel van heden naar 1568.

HOOGEZAND

ARTICOLL GALLERY,
Schoener 22, 0598-327710 vr t/m zo 13.00-17.00 uur

12 september t/m 1 oktober, en na afspraak, LUBOMIR FERKO, WOUT HEINEN & JAN VAN DIEMEN, Schilderijen en glas unica.

HOUWERZIJL

DE THEEFABRIEK,
Hoofdstraat 15-17, 0595-572053 di t/m zo 10.00-17.00 uur


1 februari t/m 30 december, vanaf 1/11 za en zo 10-17, THEEMUSEUM, Permanente expositie. Museum met alles op het gebied van thee, tevens winkel en theeschenkerij.

KLOOSTERBUREN

OLDTIMERMUSEUM,
Hoofdstraat 46, 050-3011062 ma 13.00-17.00 uur


1 mei t/m 30 september, Groepen na afspraak, VERZAMELING AUTO'S, MOTOREN, Permanente expositie ook brommers en aanverwante artikelen uit de jaren 50 en 60.

KROPSWOLDE

ARTICOLL GALLERY,
Schoener 22, 0598-327710 vr t/m zo 13.00-17.00 uur
* 2 januari t/m 31 december, na afspraak, STOCKTENTOONSTELLING, Werk van verschillende kunstenaars.

* 27 augustus t/m 1 oktober, J V DIEMEN & L FERKO & W HEINEN, Schilderijen en glas.

LAGELAND

GALERIE 'T LAGELAND,
Hamweg 31, 0598-416452 do t/m za 13.00-18.00 en zo 12.00-15.00 uur


2 september t/m 29 oktober, JURJEN SWALVE & MIHAI TOMESCU, Schilderijen en objecten uit Roemenie.

LAUWERSOOG

EXPOZEE/VVV LAUWERSMEER-OOST,
Strandweg 1, 0519 -349045 wo t/m zo 11.00-17.00 uur


1 januari t/m 31 december, vanaf 1/11 za en zo 11-17, WADDENZEE EN LAUWERSMEERGEBIED, Permanente expositie.

LEEK

HET ATRIUM,
Ewesheim 2, 0594-515783 za en zo 13.00-18.00 uur


2 januari t/m 30 december, en na afspraak, JAN ERNST DOUMA, Permanente tentoonstelling en wissel exposities.

MUSEUM JOODS SCHOOLTJE,
S Leviestraat 10, 0594-515678/513319 di t/m do 14.00-16.30 en vr 14.00-16.00 uur

2 januari t/m 31 december, JOODS SCHOOLTJE, Permanente expositie over het Joodse leven.

NATIONAAL RIJTUIG MUSEUM,
Nienoord 1, 0594-512260 di t/m za 10.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur
* 1 april t/m 31 oktober, RIJTUIGEN EN KAROSSEN, Permanente expositie in de borg van koetsen, arresleen en koninklijke rijtuigen.

* 30 april t/m 31 oktober, KOETSIERS IN GOUDGALON, Dagelijks leven in adellijke stallen en koetshuizen., i.k.v. Verweven verleden, textiel 2000.

LEENS

BORG VERHILDERSUM,
Wierde 40, 0595-571430 di t/m zo 10.30-17.00 uur


1 april t/m 29 oktober, BORG, BORGTUIN MET BEELDEN, Permanente expositie 19e eeuws ingerichte borg. Borgtuin, koetshuis met wisselexposities en Museumboerderij.

KOETSHUIS VERHILDERSUM,
Dijkstilsterweg 4, 0595-571430 di t/m zo 10.30-17.00 uur


1 september t/m 5 november, LEDEN VAN DE PLOEG, Werken speciaal gemaakt voor Verhildersum. De kunstwerken hebben een relatie met de borg, boerderij of landerijen.

MUSEUMBOERDERIJ VERHILDERSUM,
Dijkstilsterweg 4, 0595-572400 di t/m zo 10.30-17.00 uur
* 1 april t/m 29 oktober, ONTWIKKELING BOERENBEDRIJF, Permanente expositie met een beeld van de ontwikkeling van het boerenbedrijf en de daarmee verbonden ambachten uit de tijd voor de invoering van de grootschalige mechanisatie.

* 1 april t/m 26 november, ODE AAN EDE, Expositie over Ede Staal, meest bekende Groninger zanger die zijn jeugdjaren in Leens doorbracht. Met nevenactiviteiten.

LOPPERSUM

SPOORWEGMUSEUM,
Raadhuisstraat 7, 0596 - 572543 na afspraak


2 januari t/m 31 december, SPOOR- EN TRAMWEGEN, Permanente verzameling voorwerpen over de spoor- en tramwegen en alles wat daar mee te maken heeft.

LUTJEGAST

ABEL TASMAN KABINET/DORPSHUIS HET KOMPAS,
Kompasstraat 1, 0594 - 613032 ma t/m do 08.30-12.00 en 13.00-18.00 en vr 08.30-12.00 en 13.00-21.00 en za 08.30-12.00 en 13.00-17.00 uur


1 januari t/m 31 december, Bezoekers kunnen zich melden bij Garantsupermarkt, A Tasmanwg 70, hier wordt een vrijwilliger gebeld die uitleg geeft/ of afspraak via 0594-613032, ABEL TASMAN, Permanente expositie. Een overzicht van zijn levensloop.

MEEDEN

ATELIER ANNET GAAIKEMA,
Hereweg 18, 0598-615012 za en zo 13.00-18.00 uur


1 januari t/m 31 december, en na afspraak, ANNET GAAIKEMA, Doorlopende tentoonstelling met schilderijen en beelden.

MIDDELSTUM

MUSEUMBAKKERIJ MENDELS,
Kerkstraat 3, 0595 - 551248 na afspraak


1 april t/m 31 oktober, 18E EEUWSE BAKKERIJ, EN WINKELINTERIEUR UIT CA 1829. Permanente expositie.

MIDWOLDA

LANDGOED DE ENNEMABORG,
Hoofdweg 100, 0597 - 552950 vr t/m zo 14.00-17.00 uur


2 januari t/m 31 december, en na afspraak, MAYA WILDEVUUR, Permanente expositie hedendaagse schilderkunst.

MUNTENDAM

GALERIE HET LOEG,
Het Loeg 29, 0598-690414 vr 20.00-22.00 en za 14.00-18.00 en zo 12.00-18.00 uur

29 september t/m 8 oktober, en na afspraak, GROEPSEXPOSITIE, Diverse technieken.

NIEBERT

'T STEENHUIS,
't Pad 15, 0594-549214 do 13.30-17.00 en za en zo 13.30-17.00 uur


1 mei t/m 31 oktober, SCHILDERS- EN BAKKERIJMUSEUM, Permanente expositie van inrichting anno 1920, collectie ambachtelijke gereedschappen.

NIEHOVE

KERK
, 050-3143330 vr t/m zo 12.00-17.00 uur

15 september t/m 8 oktober, P BOSMA & M POLFLIET, Ruimtelijk werk; tekeningen en schilderijen.

NIEUW BEERTA

ATELIER/GALERIE KOBALT FOTOGRAFIE,
Kerkhoflaan 3, 0597-522263 di t/m za 13.00-17.00 uur


1 januari t/m 31 december, LANDSCHAPSFOTOGRAFIE, Permanente expositie.

NIEUWE PEKELA

KAPITEINSHUIS PEKELA,
Ds Sicco Tjadenstraat C 95-96, 050-3139769 do en vr 14.00-17.00 uur

11 mei t/m 16 september, feestdagen gesloten, GESCHIEDENIS VAN DE ZEEVAART, Permanente expositie zeevaartgeschiedenis van Pekela uit de 18e en 19e eeuw.

NIEUWESCHANS

GALERIE DE KIEKKAST,
Voorstraat 40, 0597 - 521578 ma t/m za 14.00-17.00 uur


2 januari t/m 31 december, VOLKENKUNST EN KUNSTNIJVERHEID, Permanente expositie.

GALERIE WIEK XX,
Voorstraat 32, 0597-532737 do t/m zo 13.00-17.00 uur

10 september t/m 8 oktober, en na afspraak, RALPH DOUGLAS & ISOLDE FREPOLI, Schilderijen en keramiek.

NAAIMACHINE MUSEUM,
Hoofdweg 29, 0597 - 521208

2 januari t/m 31 december, Na afspraak, ANTIEKE NAAIMACHINES, Permanente collectie antieke huishoudelijke-, kinder- en industrienaaimachines.

VESTINGMUSEUM NIEUWESCHANS,

1e Kanonnierstraat 2, 0597-522020 ma t/m vr 09.30-12.00 en 13.30-17.00 uur

31 oktober '99 t/m 31 december '00, 1/11-31/1 ma-vr 09.30-12.30 uur, NIEUWESCHANS IN HISTORISCH PERSPECTIEF, Oude vesting met geschiedenis, Permanente expositie.

NIEUWOLDA

KINDERWAGENMUSEUM,
Hoofdweg West 25, 0596-541941 wo 13.00-18.00 en za en zo 13.00-18.00 uur


1 april t/m 31 oktober, KINDERWAGENS, Permanente expositie kinderwagens en babyartikelen vanaf 1841.

NIEZIJL

KERK
, 050-3143330 vr t/m zo 12.00-17.00 uur

15 september t/m 8 oktober, HARRO NIKKELS, Fijnzinnig bronzen dierfiguren.

NOORDBROEK

AARDEWERKMUSEUM PETRUS REGOUT,
Noorderstraat 2, 0598 - 451713


2 januari t/m 31 december, na afspraak, AARDEWERK COLLECTIE, Permanente collectie van aardewerkfabriek Petrus Regout midden vorige eeuw tot 1969.

STRIJKIJZERMUSEUM,
Noorderstraat 4, 0598 - 452075


1 januari t/m 31 december, alleen na afspraak, GESCHIEDENIS V H HUISHOUDEN, Permanente collectie strijkbouten, mangelplanken, linnenpersen en plooiapparaten.

NOORDHORN

GALERIE MEBIUS,
Torenstraat 24, 0594-505033 wo t/m za 13.00-17.00 en zo 14.00-17.00 uur

* 9 september t/m 15 oktober, en na afspraak, F STUURWOLD, I EN U LERCH, R HIEMSTRA, R KRAJENBRINK, Olieverven, stripverhaal en keramiekporselein.

* 18 oktober t/m 26 november, H SEVERIJNS, K BUSKES, E GRISSEN, Olieverven en porselein.

KOSTUUMMUSEUM DE GOUDEN LEEUW,
Langestraat 48, 0594-503804 wo t/m za 13.00-17.00 uur
* 1 oktober '99 t/m 31 december '00, groepen na afspraak, KOSTUUMVERZAMELING, Centrale thema: oorijzerdracht van Fr, Gr en Dr. Tevens authentiek ingerichte stijlkamer, stijlkeuken en bovenzaal.Permanente expositie.

* 1 april t/m 31 oktober, NET ECHT, Restaureren, reconstrueren en kopieren van antieke kleding, Foto's van Gijs van der Sleen zijn geintegreerd in de expositie i.k.v. Verweven verleden, Textiel 2000.

NUIS

'T RIEUW,
Oudeweg 15, 0594-642284 do 13.30-17.00 en za en zo 13.30-17.00 uur


1 mei t/m 31 oktober, VERZAMELING LANDBOUWWERKTUIGEN, Permanente expositie ambachtelijke voorwerpen uit het Westerkwartier.

ONSTWEDDE

RADIO & SPEELGOED MUSEUM,
Boslaan 3a, 0599-333320 za t/m ma 13.00-17.00 en di t/m vr 10.00-17.00 uur


1 januari t/m 31 december, van 1/10 tot 15/4 wo t/m zo 13.00-17.00 uur; Koninginnedag en oud en nieuw gesloten., RADIO & SPEELGOED, Permanente expositie.

SLAAIT'NHOES,
De Horn 5, 0599 - 332232 di t/m zo 10.00-18.00 uur


1 januari t/m 31 december, WESTERWOLDSE OUDHEIDSKAMER, Permanente collectie oude gebruiksvoorwerpen, tevens demonstraties klompen maken, zandstrooien en spinnen.

OOSTWOLD GEM LEEK

GALERIE DE SIERSTEEN,
Hoofdstraat 197, 0594 - 519016


1 januari t/m 31 december, Na afspraak, MINERALEN EN FOSSIELEN, Permanente expositie.

OUDESCHANS

GALERIE HET KOETSHUIS,
Poortweg 3, 0597-655268 wo t/m zo 12.00-18.00 uur


2 januari t/m 31 december, ANKE PEDDEMORS, Permanente expositie schilderen diverse kunstenaars.

GALERIE INEZ VAN SCHOONEVELD,
Voorstraat 32, 0597-655343 wo t/m zo 13.00-17.00 uur

2 januari t/m 30 december, ART GRANIVER WANDOBJECTEN, Permanente expositie.

VESTINGMUSEUM,
Bakkersgang 2, 0597-655252 zo 14.00-17.00 uur


1 april t/m 31 oktober, en na afspraak, VESTINGEN IN OOST-GRONINGEN, Permanente expositie geschiedenis vestingen in Oost Groningen en een natuur-historische expositie over de omgeving.

PIETERBUREN

KOFFIE- EN WINKELMUSEUM,
Hoofdstraat 101, 0595-528641 ma t/m zo 10.00-17.00 uur

15 april t/m 22 oktober, VERZAMELING ANTIEKE KOFFIE- EN GRUTTERSWAAR, permanente expositie, ook ca. 1500 oude blikken en huishoudelijke apparaten.

WADDENCENTRUM TEN DIJKE,
Hoofdstraat 83, 0595 - 528522 di t/m zo 13.00-17.00 uur


2 januari t/m 31 december, WAD, WADLOPEN EN ZEEHONDEN, Permanente expositie met panorama diashow over het Groninger landschap en speciaal over de flora en fauna van het wad, zeehonden en wadlopen.

SAAXUMHUIZEN

PRONKKOAMER,
Saaxumhuizerweg 2, 0595-425078

2 september t/m 1 oktober, CARLA VAN BEERS & HILDE VAN DER HEIDE, Textielcollages en bronzen beelden.

SAPPEMEER

GRONINGER SCHAATSMUSEUM,
Noorderstraat 274, 0598-398002 zo 12.00-17.00 uur

2 januari t/m 31 december, en na afspraak, COLLECTIE SCHAATSEN, Permanente tentoonstelling schoolplaten, sleden, ijspret vanaf 1500. O.a. schaatsen van Marianne Timmer.

SCHEEMDA

GALERIE ATELIER BEELDKRACHT,
Torenstraat 6/8, 0597-591068 ma t/m za 14.00-18.00 uur
* 1 januari '99 t/m 31 december '00, 1e zo vd mnd 11-17, KUNSTKABINET, Permanente expositie met ruim 300 kunstwerken van diverse kunstenaars.

* 26 augustus t/m 22 september, HORIZON-TAAL, Margot Maaskant, schilderijen.

* 22 september t/m 20 oktober, D.I.Y. MODE, Een project van Ilse Versluijs & Stefanie Scholte, mode als gebruiksvoorwerp en als kunstvorm met een relativerende knipoog.

SELLINGEN

STICHTING SELLIAN,
Dorpsstraat 15a, 0599 - 322398 di t/m za 14.00-17.00 uur

16 januari t/m 23 december, Groepen na afspraak, KUNSTNIJVERHEID, VERZAMELING EN HISTORIE WESTERWOLDE Permanente expositie.

SLOCHTEREN

BOERDERIJ MUSEUM DUURSWOLD,
Hoofdweg 271, 0598-421573 wo 13.00-17.00 en za 10.00-17.00 uur

2 januari t/m 31 december, en op afspraak, LANDBOUWGEREEDSCHAP, Permanente expositie landbouwgereedschappen en huishoudelijke attributen vanaf medio 19e eeuw.

FRAEYLEMABORG,
Hoofdweg 32, 0598 - 421568 / 0599 - 619135 di t/m vr 10.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 1 maart t/m 31 december, feestdagen 13-17, 16E EEUWSE BORG MET STIJLKAMERS, Permanente expositie.

* 25 juni t/m 17 september, JAN MENZE VAN DIEPEN, Beeldende kunst uit de collectie van Jan Menze van Diepen, 60 werken van Nederlandse kunstenaars.

* 1 oktober t/m 31 december, EEN EEUW STAD EN LAND, Groningen gezien door zijn schilders.

MUSEUM '40 -'45,
Hoofdweg 56, 050-4041226

2 januari t/m 31 december, na afspraak, 2E WERELDOORLOGVOORWERPEN, Permanente expositie voorwerpen, kleding, surrogaten en documenten.

VOORMALIG POLITIEBUREAU,
Zuiderweg 3, 0598-422970

2 januari t/m 31 december, alleen na afspraak, POLITIEPETTEN, Permanente expositie van plm 800 politiepetten.

STADSKANAAL

GALERIE BOVEN,
Handelsstraat 58, 0599-613412 do 14.00-21.00 en vr 14.00-18.00 en za 13.00-17.00 uur

* 15 september '99 t/m 31 december '00, COLLECTIEF GALERIE BOVEN, Permanente expositie 12 kunstenaars.

* 1 juli t/m 23 september, SUNBEAR, Zomerexpositie met werk van de kunstenaar.

* 1 oktober t/m 17 november, MEESTER IN DE STREEK, Met werk van Karl van Beekum en het kunstenaars collectief van Galerie Boven met hun eigen verbeelding van de Kanaalstreek.

GALERIE LA CIGALE,
Hoofdstraat 28b, 0599-653633 do 13.00-21.00 en vr en za 13.00-17.00 uur

12 september t/m 28 oktober, en 1e zo vd mnd na afspraak, HENRY PICKE, MINNY VAN ENCKEVOORT, GREET METZ-VAN KEMPEN, Keramiek, acryl en kurklinoliumsnede.

MUSEUM MUSICA,
Scheepswerfkade 34-35, 0599-648756 za en zo 14.00-17.00 uur


1 april t/m 31 oktober, MUZIEKINSTRUMENTEN, Permanente expositie antieke en oude mechanische muziekinstrumenten.

REFAJAZIEKENHUIS,
Irenelaan 2, 0599-612244


1 september t/m 14 oktober, doorlopend, JANKE DE VRIES, Tekeningen, schilderijen.

STREEKHISTORISCH CENTRUM,
Ceresstraat 2, 0599-612649 di t/m vr 10.00-17.00 en zo 14.00-17.00 uur
* 2 januari t/m 24 december, HUIZE TER MARSE, Permanente expositie over de geschiedenis van de Kanaalstreek en Westerwolde en streekhistorische voorwerpen, foto's en documenten.
* 3 september t/m 1 oktober, STADSKANAAL WATERWEG EN LEVENSADER, Scheepvaart, recreatie en bedrijvigheid langs het Stadskanaal.

STEDUM

GALERIE DE TOONKAMER,
Hoofdstraat 35, 0596-551937 vr 14.00-18.00 uur


1 januari t/m 31 december, en na afspraak., MIRIAM GEERTS, Permanente expositie toegepast werk.

STICHTING KUNSTGANG KAAMPKE,
Kampweg 7, za 09.30 uur

9 t/m 23 september, en na afspraak, ALBERT HAZENBERG, Schilderwerk in oliepastelkrijt over Stedum, uitgangspunt Bartholomeuskerk.

TER APEL

MUSEUM KLOOSTER,
Boslaan 3, 0599-581370 di t/m za 10.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur
* 2 januari t/m 31 december, van 1/4 t/m 31/10 ook ma 10.00-17.00 uur, KLOOSTERGESCHIEDENIS, Permanente expositie middeleeuws plattelandsklooster met kruidentuin en kerk. oude bekenden.
* 15 mei t/m 31 oktober, KERKELIJK TEXTIEL, Als beeldroman, i.k.v. Verweven verleden, Textiel 2000.

WONDERWERELD,
Ruiten A Kanaal Noord 1, 0599-587990 di t/m zo 10.00-17.00 uur


1 augustus t/m 30 september, MARIAN APPELHOF, Beelden.

TERMUNTERZIJL

GOLDEN ZIELTJE,
Plankpad 7, 0596-610677 vr t/m zo 14.00-17.00 uur

8 september t/m 1 oktober, 30 VISIONS ON WATER, Waterwerken, 84 kunstwerken gemaakt door 30 kunstenaars, voor het 2e World Water Forum, maart 2000 Den Haag.

THESINGE

METAAL-ATELIER HERBERT KOEKKOEK,
Bovenrijgerweg 19, 050-3024869 vr en za 10.00-17.30 uur

29 april t/m 29 oktober, en na afspraak, ZOMER-EXPOSITIE, Rein Bril, buiten-vormen in hout en metaal, Noemi Noest, keramische kikkerstenen, Herbert Koekkoek, luchtige, organische vormen in staal.

SMEDERIJMUSEUM SMIDSHOUK,
Kapelstraat 16, 050-3021856


1 oktober '99 t/m 31 december '00, na afspraak, SMEDERIJ, Permanente expositie.

TINALLINGE

DORPSHUIS
za en zo 14.00-17.00 uur

27 augustus t/m 17 september, HELEEN VAN DER TUUK, olieverfschilderijen.

UITHUIZEN

DIORAMA'S/TINGIETERIJ SPANDAUW,
Spoorstraat 10a, 0595-432525 ma t/m za 10.00-17.00 uur -

5 april t/m 22 oktober, DIORAMA'S, Permanente expositie historische diorama's. Tevens tingieterij.

KANTMUSEUM,
Oude Dijk 7, 0595-432368 ma 13.00-17.00 en wo t/m vr 13.00-17.00 uur

15 april t/m 15 december, COLLECTIE OUDE KANTEN, Permanente expositie kloskanten, naaldkanten vanaf 16e eeuw.

KUNSTUITLEEN EEMSMOND,
Havendwarsweg 2, 0595-433245 di 10.00-12.00 en 13.00-16.00 en do en vr 10.00-12.00 en 13.00-16.00 uur


1 september t/m 10 oktober, en 1e vr vd mnd 17.30-19.00 uur, K. BOER & S. ELZER & A. HOLMAN & N. WESTERMAN, Schilderijen.

MUSEUM 1939-1945,
Dingeweg 1, 0595-434100 ma t/m zo 09.00-18.00 uur


1 april t/m 31 oktober, BEVRIJDINGSGESCHIEDENIS, Permanente expositie voertuigen, telecommunicatieapparatuur, uniformen, documenten.

MUSEUM MENKEMABORG,
Menkemaweg 2, 0595 - 431970 ma t/m zo 10.00-12.00 en 13.00-17.00 uur
* 1 februari t/m 31 december, vanaf 1/10 di t/m zo 10-12 en 13-16, 17E EN 18E EEUWSE BORG MET BORGTUIN, Permanente expositie.
* 1 april t/m 31 oktober, EEN BED OM MEE TE PRONKEN, Het staatsledikant van de Menkemaborg, i.k.v. Verweven verleden, Textiel 2000.

UITHUIZERMEEDEN

MUSEUM HET HOOGELAND,
Hoofdstraat 13, 0595-412201


1 april t/m 30 september, na afspraak, HANDWERKEN, Permanente expositie particuliere verzameling handwerken, Willem de Merodekamer.

VEELERVEEN

HET GESCHENKSTEENTJE,
Ruiten A Kanaal West 1 26, 0597-541539 di t/m vr 13.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur


2 januari t/m 31 december, en na afspraak, KRISTALLEN, MINERALEN, GENEESKRACHTIGE STENEN, Permanente Expositie. Tevens chakra-bezoekerstuin.

VEENDAM

ARTOTHEEK
, 0598-631030 do t/m zo 14.00-17.00 uur

10 september t/m 22 oktober, en na afspraak, REGIO ART RIJNMOND, Kunstenaars uit Spijkenisse exposeren schilderijen, tekeningen en keramiek.

HANNEKES KANNEKES,
Beneden Oosterdiep 74, 0598-626615 ma t/m zo 14.30-18.00 uur


1 januari t/m 31 december, en na afspraak, KERAMIEK, Permanente expositie, nieuw design gebruikskeramiek.

VANAF ARTOTHEEK, DIVERSE ADRESSEN
, 0598-631030 za en zo 12.00-19.00 uur

23 en 24 september, OPEN ATELIER ROUTE OOST GRONINGEN, 30 Kunstenaars uit de regio openen hun deuren.

VEENKOLONIAAL MUSEUM,
Winkler Prinsstraat 5, 0598 - 616393 di t/m vr 11.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 2 januari t/m 30 december, DE GRONINGER VEENKOLONIEN, Permanente expositie over de geschiedenis van de vervening, scheepvaart, landbouw, industrie en negotie.

* 16 juni t/m 5 november, STOF TOT NADENKEN, Wisselexpositie i.k.v. Verweven verleden, textiel 2000, over de kleding van boerinnen en kapiteinsvrouwen uit de 19e eeuw.

* 10 september t/m 19 november, JOOP KEMP, Aquarellen van de Groninger landschapsschilder.

* 8 oktober t/m 26 november, HET BOERENPAARD, Werk van Wim Romijn.
VERZAMELMUSEUM,
Beneden Oosterdiep 60, 0598-621122 ma t/m do 09.30-16.30 en zo 12.00-16.30 uur


2 januari t/m 31 december, DIVERSE VERZAMELINGEN, Permanente expositie met o.a. vingerhoedjes en allerlei particuliere verzamelingen. Wisselt elke drie maanden.

VISVLIET

KERK
, 050-3143330 vr t/m zo 12.00-17.00 uur

15 september t/m 8 oktober, T VD BERG & A FEDDEMA, Barokke beelden samengesteld uit gevonden en verzamelde voorwerpen en schilderijen literair geinspireerd.

WARFFUM

MUSEUMSMEDERIJ DE LANTAARN,
Hoofdstraat 8, 0595-423118

2 januari t/m 31 december, na afspraak, SMEDERIJ, Permanente expositie smederij.

OPENLUCHTMUSEUM HET HOOGELAND,
Schoolstraat 2, 0595-422233 di t/m za 10.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur


1 april t/m 31 oktober, OPENLUCHTMUSEUM HET HOOGELAND, Permanente Expositie in een aantal authentieke gebouwen uit Warffum, zoals schooltje, herberg.

WATERHUIZEN

BLOKWACHTERSWONING,
Waterhuizen 4, - vr t/m wo 10.00-18.00 uur


2 januari t/m 31 december, MINIATUUR SPOOR, Permanente expositie met omgebouwde blauwe engel/hondekop en noodstationnetje.

WEDDE

MUSEUM GROOTMOEDERS KEUKEN,
Hoofdweg 10, 0597-562652

2 januari t/m 31 december, na afspraak, GROOTMOEDERSKEUKENSPULLEN, Permanente expositie keukenartikelen uit de periode 1880-1930.

MUSEUM VOOR NAALDKUNST,
Hoofdweg 8, 0597-562614

* 15 april t/m 1 november, elke 1e zo vd mnd 14-17, en na afspraak, GOED GEMUTST EN RIJK VERSIERD, Versieringstechnieken op streekdrachtmutsen uit Nederland, Belgie en Frankrijk. I.k.v. Verweven verleden, Textiel 2000.

* 15 april t/m 30 oktober, STREEKDRACHT MUTSEN, Uit alle windstreken en zeldzame naald- en kloskanten.

WESTEREMDEN

EXPOSITIERUIMTE DE WEEM,
Abt Emopad 2, 0596-551415 vr en za 13.00-17.00 uur


1 mei t/m 30 september, HENK HELMANTEL, Schilderijen, stillevens en interieurs. Permanente expositie en wisselexpositie's.

WESTERNIELAND

GALERIE-BEELDENTUIN DE BOOG,
D Wierengastraat 44, 0595-528463 wo t/m za 11.00-18.00 en zo 12.00-17.00 uur

4 juni t/m 22 oktober, DIVERSE KUNSTENAARS, Divers werk.

WILDERVANK

PORSELEINEN DIERENPARK,
Landbouwstraat 27, 0598-625333


1 april t/m 31 oktober, Alleen volgens afspraak, PORSELEINEN DIERENPARK, Permanente expositie aardewerk/keramiek en porseleinen beeldjes.

WINSCHOTEN

DE KLINKER,
Meester D U Stikkerlaan 41, 0597-415555

6 t/m 30 september, tijdens openingsuren, TSJERNOBYLKINDEREN, Foto-expositie van Jessica Grezel.

MUSEUM STOOMGEMAAL,
Oostereinde 4, 0597-425070 ma t/m vr 13.00-17.00 uur


1 juni t/m 30 september, STOOMGEMAAL UIT 1878, Permanente expositie stoomgemaal met tandem compoundmachine en lancastershire ketel.

NOORDELIJK BUSMUSEUM,
P van Dijkstraat 5, 0597-424776 wo t/m zo 13.00-17.00 uur -


1 april t/m 31 oktober, PERSONENVERVOER, Permanente expositie oude streekbussen, foto's en voorwerpen.

WINSCHOTER TOREN
, 0597-481111

23 juni t/m 30 september, HISTORISCHE BEELDEN, Foto expositie met historische beelden van toren, kerk en carillon.

WINSUM

ST. KINDERBOEK CULTUURBEZIT,
Hoofdstraat Winsum 4, 0595 - 443663 di t/m vr 10.00-17.00 uur -

15 januari t/m 16 december, KINDERBOEKEN VERZAMELING, Permanente verzameling kinderboeken van heden en verleden, ook uitleen.

WIRDUM

BORG RUSTHOVEN,
Rijksweg 39, 0596-572762 za en zo 11.00-16.00 uur

9 september t/m 2 oktober, ANNET BAKKER & HAEMON THUM, Schilderijen.

ZEERIJP

ATELIER-GALERIE GIJS VAN DER SLEEN,
Borgweg 65, 0596-573433 za en zo 13.00-17.00 uur

15 mei t/m 31 oktober, en na afspraak, NET ECHT, De tentoonstelling laat zien welke specifieke kennis en vaardigheden gebruikt zijn bij het tonen van deze "antieke" kleding. Foto's van Gijs van der Sleen zijn geintegreerd in de expositie. er is een vergelijkbare expositie in het Kostuummuseum in Noordhorn, i.k.v. Verweven Verleden, Textiel 2000.

ZOUTKAMP

RIJWIEL- EN BROMFIETSMUSEUM,
Schoolstraat 2, 0595 - 401320 ma 13.00-17.30 en wo t/m za 10.00-17.30 uur


2 januari t/m 31 december, ANTIEKE BROMMERS EN FIETSEN, Permanente expositie brommers van voor 1960 en vooroorlogse fietsen.

ZUIDHORN

MUSEUM VOOR HISTORISCHE BUITENBOORDMOTOREN,
Oostergast 19, 0594-503998

2 januari t/m 31 december, na afspraak, BUITENBOORDMOTOREN, Permanente expositie historische, vooroorlogse buitenboordmotoren.

ZUIDWOLDE

WEDGWOODMUSEUM,
Boterdiep Westzijde 38, 050 - 3015493 za 10.00-17.00 uur

2 januari t/m 30 december, groepen na afspraak & alle dagen 's avond na 7 uur (op afspraak), WEDGWOOD COLLECTIE, Permanente collectie Wedgwood produkten die in verschillende materiaalsoorten zijn gemaakt; aardewerk, Bone China, Jasper, Basalt, Stoneware.

reageer via disqus

Nieuwsbank op Twitter

Gratis persberichten ontvangen?

Registreer nu

Profiteer van het gratis Nieuwsbank persberichtenfilter

advertentie