Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau
Hoe schrijf ik een persbericht? Tips & trucs voor het schrijven van een bondig persbericht: www.persbericht.nl
Persberichten ontvangen? Ontvang persberichten op maat: maak een Nieuwsbank persberichtenfilter aan
Persbericht verspreiden? Verstuur direct uw persbericht via het Nieuwsbank persberichtenformulier
Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau
Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau Inloggen Abonneren Over Nieuwsbank Uw reactie

  Nieuwsbank voorpagina
  Alle persberichten van vandaag
  Persbericht plaatsen
  Verstuur persbericht
Ontvang persberichten
Uitgebreid zoeken

RSS Follow nieuwsbank on Twitter Nieuwsbank B.V. on LinkedIn



 

Bond tegen het vloeken dient klacht in tegen NRC Handelsblad

Datum nieuwsfeit: 24-02-2005
Vindplaats van dit bericht
Dit is een authentiek persbericht Bron: Razende Robot Reporter
Printversie Printversie
Zoek soortgelijke berichten Zoek soortgelijke berichten

Bookmark and Share

Scroll de pagina (druk op een toets of muisknop om het scrollen te stoppen)

Bond tegen het Vloeken

Keywords: vloek, godslastering, taalgebruik, bond, verbaal geweld, derde gebod, tien geboden, blasfemie, verwensing, verwensen, krachtterm, schuttingtaal, schelden, eerbied, respect, heilig, gastles, spreekbeurt, poster, sticker, papegaai, vrijwilliger, curse, cursing, swear

Bond tegen het vloeken dient klacht in tegen NRC Handelsblad Geplaatst op 24 februari 2005

De Bond tegen het vloeken heeft aangifte gedaan tegen NRC Handelsblad en de columnist Frits Abrahams. De aanleiding was de column Onze Lieve Heer, waarin Abrahams God een geile beer noemde, die aan zijn gerief komt door een kind te doden.




De Bond schreef een brief aan NRC met het verzoek binnen drie weken te antwoorden. Nu er geen antwoord gekomen is, heeft de Bond de stap naar de rechter gezet. Er is een klacht ingediend op grond van de artikelen 147, 147a en 137e van het Wetboek van Strafrecht. De artikelen handelen over godslastering en belediging.





De Bond geeft aan geschokt te zijn door passages uit de column. Wij kunnen hierin niet anders lezen dan dat God hier pedofilie en/of necrofilie wordt toegedicht. Voor gelovigen is zon beschrijving van hun God, over wie zij slechts met eerbied en liefde zullen spreken, ronduit blasfemisch en bijzonder grievend, aldus de Bond.

Dat de Bond tegen het vloeken de gang naar de rechter maakt, gebeurt slechts met hoge uitzondering. De laatste keer was in 1995. De Bond hoopt met deze aangifte op een rechterlijke uitspraak over spottende godslastering en niet zakelijke berichtgeving die beledigend is voor een groep mensen wegens hun godsdienst.

* FC Dordrecht wil geen gevloek en gescheld



*

Bookmark and Share


// zoek soortgelijke berichten // Vindplaats van dit bericht // Printversie

Dit is een bericht uit het Nieuwsbank persberichtenarchief. Gegevens in dit bericht kunnen verouderd zijn. Overname is toegestaan onder voorwaarden. Eventueel in dit bericht vermelde (e-mail) adressen en telefoonnummers zijn uitsluitend bedoeld voor journalisten.


Terug naar boven





*
 
 
Voorpagina / / Persberichten lezen / / Persbericht plaatsen / / Wie-is-Wie

Abonneren -- Over Nieuwsbank -- Privacy Policy -- Uw reactie