Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau
Hoe schrijf ik een persbericht? Tips & trucs voor het schrijven van een bondig persbericht: www.persbericht.nl
Persberichten ontvangen? Ontvang persberichten op maat: maak een Nieuwsbank persberichtenfilter aan
Persbericht verspreiden? Verstuur direct uw persbericht via het Nieuwsbank persberichtenformulier
Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau
Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau Inloggen Abonneren Over Nieuwsbank Uw reactie

  Nieuwsbank voorpagina
  Alle persberichten van vandaag
  Persbericht plaatsen
  Verstuur persbericht
Ontvang persberichten
Uitgebreid zoeken

RSS Follow nieuwsbank on Twitter Nieuwsbank B.V. on LinkedIn



 

Nieuw werk van pinhole fotografe Bethany de Forest in Utrecht

Datum nieuwsfeit: 20-04-2008
Dit is een authentiek persbericht Bron: Galerie Utrecht
Meer berichten uit deze bron Meer berichten uit deze bron
Printversie Printversie
Zoek soortgelijke berichten Zoek soortgelijke berichten

Bookmark and Share

Scroll de pagina (druk op een toets of muisknop om het scrollen te stoppen)

Sprookjeswereld in pinhole


Galerie Utrecht presenteert nieuw werk van de pinhole fotografe Bethany de Forest

UTRECHT, 20080320 -- Voor de tweede maal zal Bethany de Forest tijdens een solo-expositie haar droom - en sprookjeswerelden, gevangen door de pinholecamera, in Galerie Utrecht tonen. In de vestiging op de Burg. Reigerstraat 2A zal op 20 april om 15.00 uur Susan A , Sadeh, Director/Founder en Publisher van het bekende fotografieblad Eyemazing de expositie inleiden.

Bethany de Forest studeerde af aan de Utrechtse Hoge School voor de Kunsten in de richting fotografie. Al vanaf het begin was ze bezig met het maken van opstellingen en maquettes die ze fotografisch vastlegde. Met een gewone camera bleven de beelden echter te afstandelijk. Ze wilde het gevoel creëren dat ze zelf rondliep in de door haar gecreëerde werelden. Pinhole-fotografie bleek dit mogelijk te maken.

In haar inmiddels indrukwekkend oeuvre zijn een aantal subgenres te onderkennen. Zo is Bethany gefascineerd door de natuur, maar dan op microniveau. Vlinders en kikkers bewonen een kunstmatige biotoop die ze door middel van de meest uiteenlopende materialen creëert. Zo kan de omgeving bestaan uit stukken rode kool, knikkers of paksoi. De woestijn waardoor een miniatuur auto met caravan rijdt wordt gevormd door griesmeel, de druiventak is wellicht een verwijzing naar Christus die zich veertig dagen in de woestijn terugtrok. Bethany refereert met haar foto's echter niet direct naar een bestaand verhaal, sprookje of legende hoewel de jongen Erik, uit Godfried Bomans boek `Erik of het klein insectenboek' ieder moment uit één van de foto's zou kunnen opdoemen.

De natuur is niet haar enige inspiratiebron. Ook bouwkunst, landschappen en industriële constructies spreken tot Bethany's verbeelding. Zo creëert ze met omgedraaide Eiffeltorentjes een industriële omgeving waarin een groen VW kevertje rijdt. Met wasmachineonderdelen bouwt ze een fabriek en ze laat ons door middel van afval in een prachtig Toscaans landschap wanen.

Toonde Galerie Utrecht vorig jaar enkele foto's waarin prachtige kathedralen met vleeswaren verrezen, dit jaar zullen er ook sprookjeskastelen van snoepgoed te zien zijn, de Grand Canyon van kleiblokken en snelwegen met miniatuurauto's.

Vrij nieuw in het werk van Bethany de Forest is de introductie van de rookmachine waarmee zij fantastische effecten in haar werk brengt en waardoor de magie in haar werelden vol mieren, vlinders en kikkers alleen maar groter wordt.

Bethany de Forest bouwt haar werelden in kisten met spiegelende wanden waardoor een eindeloze herhaling van de ruimte ons fêteert op een panoramische kijk in haar fantasierijke en creatieve geest.

Pinhole fotografie grijpt terug op de oorsprong van fotografie; camera obscura. Het licht valt door een zeer klein gaatje (de pinhole) in de camera op het filmpje waardoor de foto gemaakt wordt. Lange belichtingstijden versterken nog een het gevoel dat je te maken hebt met het prille begin van de fotografie. Bethany werkt echter op een zeer eigentijdse manier, wat zich vertaalt in de keuze van de materialen die vaak een afspiegeling zijn van de huidige maatschappij en frisse uitstraling van haar foto's.

De originaliteit en creativiteit van Bethany de Forest is niet onopgemerkt gebleven. Naast verschillende exposities is haar werk te vinden in een aantal particuliere - en bedrijfscollecties. Daarnaast krijgt ze vele opdrachten, waaronder een fotowand van drie bij achttien meter in Kindercluster Noord in Leidse Rijn.



Noot voor redacties


Bookmark and Share


// zoek soortgelijke berichten // Meer berichten uit deze bron // Printversie

Dit is een bericht uit het Nieuwsbank persberichtenarchief. Gegevens in dit bericht kunnen verouderd zijn. Overname is toegestaan onder voorwaarden. Eventueel in dit bericht vermelde (e-mail) adressen en telefoonnummers zijn uitsluitend bedoeld voor journalisten.


Terug naar boven





*
 
 
Voorpagina / / Persberichten lezen / / Persbericht plaatsen / / Wie-is-Wie

Abonneren -- Over Nieuwsbank -- Privacy Policy -- Uw reactie