Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau
Hoe schrijf ik een persbericht? Tips & trucs voor het schrijven van een bondig persbericht: www.persbericht.nl
Persberichten ontvangen? Ontvang persberichten op maat: maak een Nieuwsbank persberichtenfilter aan
Persbericht verspreiden? Verstuur direct uw persbericht via het Nieuwsbank persberichtenformulier
Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau
Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau Inloggen Abonneren Over Nieuwsbank Uw reactie

  Nieuwsbank voorpagina
  Alle persberichten van vandaag
  Persbericht plaatsen
  Verstuur persbericht
Ontvang persberichten
Uitgebreid zoeken

RSS Follow nieuwsbank on Twitter Nieuwsbank B.V. on LinkedIn



 

EUR in actie tegen het verdwijnende onderwaterleven

Datum nieuwsfeit: 08-06-2009
Vindplaats van dit bericht
Dit is een authentiek persbericht Bron: Razende Robot Reporter
Printversie Printversie
Zoek soortgelijke berichten Zoek soortgelijke berichten

Bookmark and Share

Scroll de pagina (druk op een toets of muisknop om het scrollen te stoppen)

Erasmus Universiteit Rotterdam

8 juni: Rotterdam World Ocean Day 2009

Datum
Van: 08 juni 2009 15:30
Tot: 08 juni 2009 22:00

---

Locatie:
Woudestein, aula

Toelichting
Publieksevenement van de EUR en de TU Delft.

EUR in actie tegen het verdwijnende onderwaterleven

Een groeiende wereldbevolking, de klimaatverandering en een wereldwijd 'opgefokt' visserijbeleid bedreigen onze oceanen. Op World Ocean Day op maandag 8 juni 2009 komen mensen wereldwijd bij elkaar om aandacht te schenken aan de problemen in onze oceanen. De Erasmus Universiteit Rotterdam (EUR) en de Technische Universiteit Delft organiseren de Rotterdamse bijdrage om actie te ondernemen tegen het verdwijnende onderwaterleven. Sprekers zijn onder meer Fabien Cousteau (kleinzoon van Jacques Cousteau en onderzoeker van het onderwaterleven) en prof.dr. Michael Braungart (bijzonder hoogleraar Cradle-to-Cradle EUR).




Op de Rotterdam World Ocean Day 2009 zetten wetenschappers, politici, bestuurders, managers, werknemers, studenten, jongeren en het publiek de oceaanproblematiek nog eens op de kaart. De oceanen verbinden ons immers met elkaar, helpen het klimaat te reguleren, drinkwater te zuiveren en zuurstof te genereren voor al het leven op aarde. De dag biedt ook de mogelijkheid om de kansen van de oceaan te bespreken en concrete stappen te zetten.





Na een expertmeeting 's ochtends in Diergaarde Blijdorp gaat voor het grote publiek gaat 's middags in de aula van de Erasmus Universiteit de documentaire The End of the Line in première. Auteur en wetenschapsjournalist Charles Clover introduceert de film. 's Avonds geven sprekers en grote inspiratoren hun visie over de toestand van de oceanen en de mogelijkheden die de oceanen bieden voor de mensheid en het hele planetaire ecosysteem. De sprekers zijn Fabien Cousteau (kleinzoon van Jacques Cousteau en onderzoeker van het onderwaterleven), Captain Paul Watson (oprichter van de Sea Shepherd Conservation Society), David Doubilet (onderwaterfotograaf voor National Geographic) en prof.dr. Michael Braungart (chemicus, medegrondlegger Cradle-to-Cradle concept en bijzonder hoogleraar Cradle-to-Cradle Erasmus Universiteit Rotterdam).

De voertaal van het evenement is Engels. Info en kaartverkoop: www.worldoceanday.nl

Noot voor redacties




Bookmark and Share


// zoek soortgelijke berichten // Vindplaats van dit bericht // Printversie

Dit is een bericht uit het Nieuwsbank persberichtenarchief. Gegevens in dit bericht kunnen verouderd zijn. Overname is toegestaan onder voorwaarden. Eventueel in dit bericht vermelde (e-mail) adressen en telefoonnummers zijn uitsluitend bedoeld voor journalisten.


Terug naar boven





*
 
 
Voorpagina / / Persberichten lezen / / Persbericht plaatsen / / Wie-is-Wie

Abonneren -- Over Nieuwsbank -- Privacy Policy -- Uw reactie