Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau
Hoe schrijf ik een persbericht? Tips & trucs voor het schrijven van een bondig persbericht: www.persbericht.nl
Persberichten ontvangen? Ontvang persberichten op maat: maak een Nieuwsbank persberichtenfilter aan
Persbericht verspreiden? Verstuur direct uw persbericht via het Nieuwsbank persberichtenformulier
Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau
Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau Inloggen Abonneren Over Nieuwsbank Uw reactie

  Nieuwsbank voorpagina
  Alle persberichten van vandaag
  Persbericht plaatsen
  Verstuur persbericht
Ontvang persberichten
Uitgebreid zoeken

RSS Follow nieuwsbank on Twitter Nieuwsbank B.V. on LinkedIn



 

Dag tegen de Kinderarbeid: ergste vormen van kinderarbeid moeten wor..

Datum nieuwsfeit: 12-06-2009
Vindplaats van dit bericht
Dit is een authentiek persbericht Bron: Unicef
Printversie Printversie
Zoek soortgelijke berichten Zoek soortgelijke berichten

Bookmark and Share

Scroll de pagina (druk op een toets of muisknop om het scrollen te stoppen)

Dag tegen de Kinderarbeid: ergste vormen van kinderarbeid moeten worden bestreden
12 juni 2009, Den Haag - Op de tiende verjaardag van de wereldwijde Dag tegen Kinderarbeid, roept UNICEF samen met andere maatschappelijke organisaties op tot maatregelen tegen armoede, de onderliggende oorzaak van kinderarbeid. Om armoede effectief aan te kunnen pakken, is het noodzakelijk dat meer kinderen goed onderwijs kunnen volgen. Vooral meisjes in arme plattelandsgebieden gaan nu niet naar school.




Wereldwijd werken naar schatting 100 miljoen meisjes die eigenlijk naar school zouden moeten. Ze doen vaak hetzelfde werk als jongens, maar ervaren daarbij meer moeilijkheden en extra risico's. Maar al te vaak zijn meisjes zelfs overgeleverd aan de ergste vormen van kinderarbeid, vaak onzichtbaar voor de buitenwereld, achter fabrieksmuren, op akkers of achter de deuren van hun eigen huis.





"Veel meisjes werken net als jongens op het land of in fabrieken, maar meisjes hebben het zwaarder. Zij moeten thuis of bij andere mensen ook nog eens vele uren onbetaalde huishoudelijke klussen doen," zegt Susan Bissell, bij UNICEF werkzaam als Hoofd Kinderbescherming. "Als ze niet thuis, maar bij een andere familie als huishoudelijke hulp werken staan ze weer bloot aan allerlei andere gevaren."

Of meisjes in een gezin naar school mogen, hangt af van culturele en sociaal-economische factoren. Als meisjes de pubertijd bereiken, gaan er ook andere zaken meespelen. Als de weg van en naar school onveilig is, of als er op school geen aparte meisjes-wc's zijn, is de kans groot dat ze thuis moeten blijven.

Ergste vormen van kinderarbeid Volgens de International Labour Organization (ILO) gaat het bij de ergste vormen van kinderarbeid om kinderhandel, gedwongen rekrutering van kindsoldaten en het uitbuiten van kinderen in de prostitutie en porno-industrie. Ook het gebruiken van kinderen voor illegale activiteiten en andere praktijken waarvan kinderen schade ondervinden, vallen onder de ergste vormen van kinderarbeid.

In het meest recente rapport van ILO over kinderarbeid wereldwijd, staat dat in 2004 126 miljoen kinderen werk moesten doen dat hun veiligheid, gezondheid en ontwikkeling in gevaar bracht. Vooral de meest kwetsbare kinderen zoals meisjes, wezen, kinderen van etnische volken en minderheidsgroeperingen en straatkinderen maken deel uit van deze groep. Zij vormen ook de meerderheid van de kinderen die niet naar school gaan.

"Onderwijs biedt kinderen een veilige omgeving, maar als binnen een gezin besloten moet worden of een jongen of een meisje naar school mag, trekt het meisje vaak aan het kortste eind," aldus Bissell. "Om kinderarbeid te bestrijden moeten arme kinderen naar school kunnen. Daarnaast moeten kinderen die werken en andere kinderen die een marginaal bestaan leiden, gebruik kunnen maken van flexibele en degelijk gefinancierde onderwijsprogramma's. Ook het afschaffen van schoolgeld in het basisonderwijs leidt ertoe dat meer kinderen naar school kunnen."

UNICEF en IKEA
In 2000 zijn UNICEF, IKEA en de regering van India met elkaar gaan samenwerken. Ze wilden gezamenlijk de kinderarbeid in de 'carpet belt', het gebied waar India's tapijtindustrie is gevestigd, aanpakken. In 500 dorpen in het oosten van de regio Uttar Pradesh kregen 80.000 kinderen die geen onderwijs volgden de kans om naar school te gaan. UNICEF en IKEA willen in meer dorpen in Uttar Pradesh kinderen die werkzaam zijn in de tapijt- en metaalindustratie onderwijs laten volgen en ook kinderen die in de regio Andhra Pradesh in de katoen werken van hun hulp laten profiteren.

Onderwijs is de sleutel
De huidige economische crisis kan de resultaten die in de afgelopen jaren zijn geboekt op het gebied van de strijd tegen kinderarbeid ontregelen en vooruitgang in de weg staan. Veel landen hebben het Millenniumdoel voor onderwijs voor alle kinderen bereikt, maar in veel andere landen, vooral in Sub-Sahara Afrika, blijft het aantal kinderen dat naar school gaat onder de maat.

Ook het doel om de ongelijkheid tussen jongens en meisjes in het basis- en voortgezet onderwijs weg te werken is nog lang niet bereikt. UNICEF benadrukt dat álle kinderen - dus ook meisjes - recht hebben op onderwijs. Geschoolde meisjes hebben meer mogelijkheden om zich aan armoede te ontworstelen en zullen later ook hun kinderen naar school laten gaan, zodat ook in de toekomst kinderarbeid kan worden voorkomen.


* * * *

Noot voor redacties




Bookmark and Share


// zoek soortgelijke berichten // Vindplaats van dit bericht // Printversie

Dit is een bericht uit het Nieuwsbank persberichtenarchief. Gegevens in dit bericht kunnen verouderd zijn. Overname is toegestaan onder voorwaarden. Eventueel in dit bericht vermelde (e-mail) adressen en telefoonnummers zijn uitsluitend bedoeld voor journalisten.


Terug naar boven





*
 
 
Voorpagina / / Persberichten lezen / / Persbericht plaatsen / / Wie-is-Wie

Abonneren -- Over Nieuwsbank -- Privacy Policy -- Uw reactie