Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau
Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau
Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau Inloggen Abonneren Over Nieuwsbank Uw reactie

  Nieuwsbank voorpagina
  Alle persberichten van vandaag
  Persbericht plaatsen
 

Uitgebreid zoeken
Service:
Verstuur persbericht
E-mailservice
RSS
Follow nieuwsbank on Twitter
Boeken
Proefabonnementen
(Thuis) studeren
Vacatures
Verzekeringen
Vliegtickets


 

Child Rights Alliance staat garant voor Girl Power

Datum nieuwsfeit: 02-12-2009
Vindplaats van dit bericht
Dit is een authentiek persbericht Bron: Plan Nederland
Printversie Printversie
Zoek soortgelijke berichten Zoek soortgelijke berichten
Scroll de pagina (druk op een toets of muisknop om het scrollen te stoppen)

Plan Nederland

PERSBERICHT

Child Rights Alliance staat garant voor Girl Power

6 ontwikkelingsorganisaties en hun partners in ontwikkelingslanden gaan gezamenlijk strijd aan voor gelijke rechten en kansen voor meisjes

Amsterdam, 2 december 2009 ­ Zes ontwikkelingsorganisaties, Plan Nederland, Child Helpline International, Defence for Children Nederland-ECPAT, Free Voice, International Child Development Initiatives en Women Win hebben op deze week gezamenlijk hun subsidieaanvraag ingediend bij minister Koenders. De `Child Rights Alliance' wil tussen 2011 en 2015 de rechtspositie van meisjes in 15 ontwikkelingslanden structureel verbeteren.

De alliantie, waarvan Plan Nederland de penvoerder is, vraagt in totaal 90 miljoen voor vijf jaar aan in het kader van de nieuwe subsidieronde van het Medefinancieringstelsel (MFS) van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. De alliantie heeft de afgelopen jaren al intensief samengewerkt in het Kinderrechtencollectief, de werkgroep Stop Geweld tegen Kinderen, en bij het opzetten van kindertelefoons, `childmedia'-programma's en jeugdjournaals. Een nieuwe partner in de Alliantie is de jonge en vernieuwende organisatie `Women Win', die vooral actief is op het gebied van gender en sport.





De aanvraag `Gelijke rechten en kansen voor meisjes en jonge vrouwen', is tot stand gekomen in samenwerking met partnerorganisaties uit het maatschappelijk middenveld in 15 ontwikkelingslanden op drie continenten. Hiermee presenteert de alliantie een gezamenlijk programma waarin de bestrijding van armoede van meisjes en vrouwen en hun recht op volwaardige sociale, economische en politieke participatie centraal staan. De alliantie richt zich ondermeer op het aanpakken van tradities die gelijkheid van jongens en meisjes in de weg staan, waaronder meisjesbesnijdenis en kindhuwelijken.

De alliantie wil door bundeling van expertise en partnernetwerken op het lokale, nationale en internationale niveau in de 15 landen structurele en aantoonbare resultaten boeken op individueel, sociaal cultureel en institutioneel niveau.


-------------------------------------------------einde bericht-----------------------------------------------------

Noot voor redacties

Persberichten.nl
Volg actuele persberichten, zelf feeds selecteren
www.persberichten.nl


Tweet This! // zoek soortgelijke berichten // Vindplaats van dit bericht // Printversie

Dit is een bericht uit het Nieuwsbank persberichtenarchief. Gegevens in dit bericht kunnen verouderd zijn. Overname is toegestaan onder voorwaarden. Eventueel in dit bericht vermelde (e-mail) adressen en telefoonnummers zijn uitsluitend bedoeld voor journalisten.

Terug naar boven




 
 
Voorpagina / / Persberichten lezen / / Persbericht plaatsen / / Wie-is-Wie

Abonneren -- Over Nieuwsbank -- Privacy Policy -- Uw reactie