Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau
Hoe schrijf ik een persbericht? Tips & trucs voor het schrijven van een bondig persbericht: www.persbericht.nl
Persberichten ontvangen? Ontvang persberichten op maat: maak een Nieuwsbank persberichtenfilter aan
Persbericht verspreiden? Verstuur direct uw persbericht via het Nieuwsbank persberichtenformulier
Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau
Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau Inloggen Abonneren Over Nieuwsbank Uw reactie

  Nieuwsbank voorpagina
  Alle persberichten van vandaag
  Persbericht plaatsen
  Verstuur persbericht
Ontvang persberichten
Uitgebreid zoeken

RSS Follow nieuwsbank on Twitter Nieuwsbank B.V. on LinkedIn



 

Overzichtstentoonstelling Murk van Stralen, surrealist pur sang

Datum nieuwsfeit: 20-06-2010
Dit is een authentiek persbericht Bron: Ingezonden persbericht
Printversie Printversie
Zoek soortgelijke berichten Zoek soortgelijke berichten

Bookmark and Share

Scroll de pagina (druk op een toets of muisknop om het scrollen te stoppen)

Overzichtstentoonstelling Murk van Stralen, surrealist pur sang


FRANEKER, 20100616 -- Al zestig jaar vinden kwast en potlood hun bevlogen weg naar het linnen van de binnenkort vijfenzeventigjarige kunstenaar Murk van Stralen. Tijd, zo vinden veel van zijn collega's en vrienden, om een overzichtstentoonstelling te houden. Zondag 20 juni om 14.00 uur wordt de opening verricht door drs. Huub Mous. Dan opent zich een wereld aan de Dijkstraat 44 te Franeker waar het surrealisme de diepste betekenis van het woord krijgt.

Murk van Stralen heeft in zijn lange artistieke leven een noemenswaardige bijdrage geleverd aan het begrip surrealistisch schilderen. Dit welteverstaan in een wereld vol Friese nuchterheid met een grote liefde voor het realisme. De kunstenaar is geen zogeheten "broodschilder," hoewel hij er goed van kan leven. "Als mensen bij mijn werk geen gevoelens hebben, zie ik liever dat ze het laten hangen en niet kopen."

Zoals alle schilders begint hij met een leeg doek. Alleen is het Murk nog nooit in zijn lange carrière gelukt om iets op het linnen te krijgen met een vooraf gepland idee. "Het doek is leeg, mijn hoofd is leeg." Uren kan de schilder naar het maagdelijk doek staren, zonder ook maar enig idee te hebben wat te gaan schilderen of tekenen. "Maar als het eerste puntje of streepje is gezet, dan volgen er snel meer."

Dit proces kan soms dagen , ja soms weken duren. "Maar dan ineens heb je het. Mijn geest neemt het dan over en mijn hand is dan het gereedschap. Van realistisch denken is dan geen sprake meer. Voor mijn ogen opent zich dan een surrealistische wereld die alleen ik dan op dat moment kan beleven." Tevreden is de schilder als veel later de mensen dezelfde gevoelens krijgen bij het zien van zijn werk.

De vijfenzeventigjarige is één van de weinig kunstenaars in Nederland die geen slechte recensies kent. En de afgelopen decennia zijn dat er heel wat geweest. De tentoonstelling duurt tot en met 01 augustus. "Lang genoeg," vindt hij. Wat dan kan Murk weer schilderen. Surrealistisch. Net als zijn leven: pur sang!

Binnenkort komt ook de website www.murkvanstralen.nl online.



Noot voor redacties


Bookmark and Share


// zoek soortgelijke berichten // Printversie

Dit is een bericht uit het Nieuwsbank persberichtenarchief. Gegevens in dit bericht kunnen verouderd zijn. Overname is toegestaan onder voorwaarden. Eventueel in dit bericht vermelde (e-mail) adressen en telefoonnummers zijn uitsluitend bedoeld voor journalisten.


Terug naar boven





*
 
 
Voorpagina / / Persberichten lezen / / Persbericht plaatsen / / Wie-is-Wie

Abonneren -- Over Nieuwsbank -- Privacy Policy -- Uw reactie