Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau
Hoe schrijf ik een persbericht? Tips & trucs voor het schrijven van een bondig persbericht: www.persbericht.nl
Persberichten ontvangen? Ontvang persberichten op maat: maak een Nieuwsbank persberichtenfilter aan
Persbericht verspreiden? Verstuur direct uw persbericht via het Nieuwsbank persberichtenformulier
Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau
Nieuwsbank - Interactief Nederlands Persbureau Inloggen Abonneren Over Nieuwsbank Uw reactie

  Nieuwsbank voorpagina
  Alle persberichten van vandaag
  Persbericht plaatsen
  Verstuur persbericht
Ontvang persberichten
Uitgebreid zoeken

RSS Follow nieuwsbank on Twitter Nieuwsbank B.V. on LinkedIn



 

Koopmans: handel in gebakken lucht begint te stinken

Datum nieuwsfeit: 15-07-2010
Vindplaats van dit bericht
Dit is een authentiek persbericht Bron: CDA
Printversie Printversie
Zoek soortgelijke berichten Zoek soortgelijke berichten

Bookmark and Share

Scroll de pagina (druk op een toets of muisknop om het scrollen te stoppen)

CDA

Koopmans: handel in gebakken lucht begint te stinken donderdag 15 juli 2010

CDA Tweede Kamerlid Ger Koopmans stelde vorige week Kamervragen aan minister Huizinga van Milieu over fraude bij CDM-projecten. Het CDM-systeem draagt zorg voor de emissierechten van bedrijven: hoeveel CO2 zij mogen uitstoten. Maar een VN-onderzoek heeft aangetoond dat er door Westerse landen, inclusief Nederland, fraude wordt gepleegd. Het ziet er naar uit dat deze rechten kunstmatig worden behaald in ontwikkelingslanden door daar eerst de uitstoot van schadelijke broeikasgassen flink op te voeren en daarna met schone technologieën weer af te breken. Reden voor Ger Koopmans om de minister kritisch aan de tand te voelen. De antwoorden die de minister vervolgens stuurde waren niet bevredigend.




Koopmans: âIk wil van de minister weten of alle contracten nu bevroren worden en of er geen nieuwe contracten gesloten worden. Want in deze mist kunnen we niet blijven aanmodderenâ. Koopmans voorziet namelijk een risico dat de door ons ingekochte credits alsnog ongeldig worden verklaard, en dan niet meetellen voor onze Kyoto-doelstellingen. Ook wil Koopmans van de minister weten of de minister al op de hoogte was van deze fraude. âDeze handel in gebakken lucht begint nu aardig te stinkenâ, aldus een bezorgde Koopmans, âen die stank moet zo snel mogelijk wegâ.








Bookmark and Share


// zoek soortgelijke berichten // Vindplaats van dit bericht // Printversie

Dit is een bericht uit het Nieuwsbank persberichtenarchief. Gegevens in dit bericht kunnen verouderd zijn. Overname is toegestaan onder voorwaarden. Eventueel in dit bericht vermelde (e-mail) adressen en telefoonnummers zijn uitsluitend bedoeld voor journalisten.


Terug naar boven





*
 
 
Voorpagina / / Persberichten lezen / / Persbericht plaatsen / / Wie-is-Wie

Abonneren -- Over Nieuwsbank -- Privacy Policy -- Uw reactie