Asteriks presenteert… Prison Blues

Tweedaags bluesfestival vol gevangenisverhalen uit 16e eeuwse gevangenis

Asteriks presenteert: Prison Blues. Het bluesfestival vindt op 5 en 6 juni plaats in De Blokhuispoort in Leeuwarden, en baseert zich op de rijke geschiedenis van het gebouw dat vijfhonderd jaar dienst deed als strafgevangenis. Prison Blues geeft podium aan hoogwaardige (internationale) bluesacts en een uniek en eenmalig verhalenprogramma. Tickets zijn via prisonblues.nl te koop.

Het muziekprogramma van Prison Blues gaat terug naar de kern van muziek: verhalen vertellen. Programmeur Peter Dijkstra daarover: ‘we programmeren muziek waarbij de bluesverhalen centraal staan. Muziek waar je écht naar kunt luisteren, dus naast de traditionele bluesbands ook bijvoorbeeld singer-songwriters.’

De eerste namen van het programma zijn bekend: Dynamite Blues Band, Bluegrass Boogiemen, Brother Dege (USA), Dario Mars and the Guillotines (BEL), Scrappy Tapes (BEL), Black Bottle Riot en The Pignose Willy’s. ‘Deze bands vormen een mengeling van authentieke bluesmuzikanten en een jonge lichting artiesten die deze muziek naar een moderne tijd weten te vertalen’, aldus Peter Dijkstra.

Gevangenisverhalen Sinds 2008 heeft De Blokhuispoort na vijfhonderd jaar geen functie als gevangenis meer. De gedetineerden zijn weg, de verhalen na eeuwenlange blues zijn er nog. Prison Blues vertelt die verhalen opnieuw, of soms voor het eerst.

Artistiek verantwoordelijke Koen Haringa: ‘gevangenisverhalen zijn vaak pure blues: vol van wanhoop, eenzaamheid maar soms ook met hoop. Die verhalen vertellen we met dit programma door, niet alleen letterlijk, maar ook met dans, hiphop, dichters, illustraties en belangrijke personen uit de Leeuwarder gevangenisgeschiedenis.’

Prison Blues vindt op 5 en 6 juni plaats in De Blokhuispoort. Tickets zijn verkrijgbaar via prisonblues.nl. Een ticket voor vrijdag (beperkt aantal beschikbaar) kost €10,-, voor zaterdag kost dat €15,-. Meer info is te vinden op prisonblues.nl

Prison Blues vindt plaats op 5 en 6 juni 2015. Tickets zijn via prisonblues.nl te koop (vrijdag €10,-, zaterdag €15,-). Beeldmateriaal: The Dynamite Blues Band / Brother Dege Video’s: link naar drie video’s

Deel: ' Asteriks presenteert… Prison Blues '