CDA

Curriculum Vitae van Mr J.G. de Hoop Scheffer

22 juli 2002

Minister van Buitenlandse Zaken

Voornamen Jakob Gijsbert (Jaap)

Geboren 3 april 1948 te Amsterdam

Burgerlijke staat Gehuwd met Drs Jeannine van Oorschot (lerares Frans)
(2 dochters)

Opleiding

Gymnasium alpha, St Ignatius College, Amsterdam (tot 1967)

Nederlands Recht, Rijksuniversiteit Leiden (tot 1974)

Loopbaan

1974-1976 Koninklijke Luchtmacht (militaire dienstplicht)

1976-1986 Ambtenaar van de Buitenlandse Dienst, Ministerie van Buitenlandse Zaken.
Standplaatsen:
Accra (Ghana), Brussel (PV NAVO) en Den Haag (Particulier secretaris van de Minister van Buitenlandse Zaken)

1986-15 Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het CDA.
mei 2002
Voorzitter van de Vaste Kamercommissie voor Ontwikkelingssamenwerking van november 1989 tot 17 mei 1994.

Vice-voorzitter van de CDA-Tweede Kamerfractie van december 1995 tot maart 1997.

Voorzitter van de CDA-Tweede Kamerfractie van maart 1997 tot oktober 2001.

Voorzitter van de Vaste Kamercommissie voor Buitenlandse Zaken van november 2001 tot 15 mei 2002.

Lid van de Parlementaire delegatie naar de Raad van Europa (1987-1994)

Lid van de parlementaire delegatie naar de Assemblée van de West Europese Unie (1987-1994)

Lid van de Parlementaire delegatie naar de Noord-Atlantische Assemblée (1994-1997)

Huidige nevenfuncties

Januari 2002-heden Voorzitter van het Nederlands Centrum voor Handelsbevordering (NCH)

December 2001-heden Lid van het College van Advies van de Amsterdam Nyenrode Law School.

Vorige nevenfuncties

Lid Beheerscommissie Dairy Trade Centre te Oenkerk ( 1987-1994)

Bestuurslid Leidse Hogeschool (1991-1997)

Lid begeleidingscommissie NMCP-Eastern Europe van het NCW (1991-1997)

Lid Dagelijks Bestuur van de Atlantische Commissie (1992-1997)

Bestuurslid van de Foundation on Interethnic Relations (1993-1997)

Deel: ' Curriculum Vitae Jaap de Hoop Scheffer '




Lees ook