Editie Rôggefeest nr 26 in Nes op Ameland


NES AMELAND, 20120727 -- Komende vrijdag 3 augustus wordt het centrum van Nes op Ameland veranderd in het zesentwintigste Rôggefeest. Straattheater, muzikanten, komiedianten en veel andere artiesten zetten het dorpsleven op zijn kop. Op achttien locaties zijn er de voorstellingen van elk een half uur. Zoals in de eerste jaren is de opening weer terug op de Afslag het centrale punt in Nes. Om 12:45 uur, is de start van een feest dat doorgaat tot de volgende zonsopgang.

Tot ongeveer 17:00 is het dorpscentrum vol straatoptredens. Om 19:30 uur start de Rôggeparade. Anders dan voorgaande jaren zijn er niet meer de grote trekkers met flinke wagens, maar kleine golfkarren die een kleine wagens vooruit trekken. Daartussen trekken in een lange lint de artiesten wandelend door het dorp tot in de Torenstraat. Vlakbij op het groene veld tussen de Jan Jacobsweg en de van der Stratenweg is dan de slotact van Trampoline Mission 3. Van 21.30 en tot 22.00 uur geven 3 Supermannen een wervelende show op de maxitrampoline. Als iedereen hiervan nog maar nauwelijks bekomen is dan start laatste nachtelijk deel van het Rôggefeest. In cafe's en andere horecagelegenheden spelen dan de bands en andere muzikale gezelschappen. Het Kerkplein is voorbehouden aan Amelander Bands, de Afslag is voor Men in black, Daniël en William en Zydeco Move, bij 't van Heeckeren Huys is het lounge en dance.

Vanaf 10.00 is centrum van Nes afgesloten voor het Rôggefeest. Aan de toegangswegen kan men voor drie euro een entreebewijs aanschaffen. Kinderen tot 6 jaar mogen gratis naar binnen. De eerste boten vanaf 7:30 vertrekkend in Holwerd zullen ook dit jaar weer vol zijn met de Rôggefeestdagjesmensen.

De lijst van deelnemende artiesten (2012):

Agatha's poppenkast
Albert Huizeling: Singer songwriter www.alberthuizeling.com
Amelander Shantykoor: amelander-shantykoor.nl/
Asman: 6-mans formatie uit Drenthe. Ze treden op bij de Hekseketel www.asman.be
Aukje de Boer als "Ritskemooi" (Rixt van 't Oerd)
Bluesheat: Blues uit Groningen www.bluesheat.nl/
Het Brabants Fietsharmonisch orkest: www.fietsorkest.nl/
Camino: Lody Ratsma als de pelgrim Camino www.lodies.nl/
Canite Tuba: verhalenverteller www.canitetuba.nl/
Clown Angeliko: www.clownangeliko.nl/
Clown Noni: www.clownnoni.nl/
Daniël & William
Daniela & Marcello: met “Circo Black and White” danielamarcello.com/
De Helden: Top band! www.dehelden.nl/
DJ Crazy S
DJ Sebastian Davidson
Frank Los: Rasartiest en alleskunner www.franklos.nl/
Gospelkoor Inspirit
Gusta: met "La Catastrophe du Lapin" www.gusta.be/
Heeren van het Goede Leven: AMBACHTELIJKE SWING SEDERT 1896! www.heerenvanhetgoedeleven.nl/
Jonas & Friends: Het kleinste orgeltje ter wereld www.jonasandfriends.nl
Joris Collier
Juttersvrouwen: Het Amelander juttersvrouwenkoor www.amelanderjuttersvrouwen.nl/
Kabora de Bruid: www.kabora.nl/
Leipe Leo: www.leipeleo.nl/
Madera: Akoestische muziek www.maderaliveacoustic.com
Martin Forget: Met vallen en opstaan www.martinforget.nl
Man in Black: Gangmakers! www.duo-meninblack.nl
Meneer B: Rock and Soul with Blues between the? www.ameland.org/mrb/
Mobiele Bingo
Mr. Bean
Mr. Rambour www.kami-kamu.be/
Niels Duinker: Jongleur van wereldklasse! www.nielsduinker.com/
Odil
Philetta's
Richard Jordan
Rozestraten & Rozestraten www.duorozestraten.nl/
Saxo Joe Topsaxofonist www.saxojoe.nl/
Silhouetknipster Jeanet Willems www.jeanetartapart.nl/
Squeeze-It
Tahmour Bloomfield www.www.tahmour.com/
Tegare
The Islanders: Amelander doedelzakband www.doedelzakbandameland.com/
Timmy en the Moochers Muziek van Ameland
Toiletjuffrouw Gerrie Straatact www.stephanwust.nl/typetjes/toiletjuffrouwgerrie.php
Trampoline Mission 3 Straatact www.ciloc.com/nl/fiche.asp?id=1
Wad'n Rock
Wanhoop niet: De Amelander zanggroep. Liedjes met een knipoog www.wanhoopniet-ameland.nl/
Wim de Toom als "Stadsomroeper"
Zydeco Move


Deel: ' Editie Rôggefeest nr 26 in Nes op Ameland '






Lees ook