VVV Groningen

TENTOONSTELLINGEN

ADUARD

SINT BERNARDUSHOF,
Hofstraat 45, 050-4032109 - zo 13.00-17.00 uur van 1/4 t/m 31/10 ook di t/m za 10-17

2 januari t/m 30 december,
KLOOSTERGESCHIEDENIS, Permanente expositie over het 900-jarig bestaan van de Aduarder, Cistercienzer (grootste en belangrijkste orde van de late middeleeuwen).

APPINGEDAM

DE NOORDELIJKE KUNSTHOF,
Blankenstein 2, 0596-624488  - wo 14.00-17.00 en vr 19.00-21.00 en za en zo 14.00-17.00 uur

* 2 t/m 10 oktober, JAN S. NIEHOFF, Gasttentoonstelling met tekeningen, aquarellen, olieverven, tevens presentatie nieuwe gedichtenbundel "Weerom is anders".

* 16 oktober t/m 14 november, J LANGENDORFF, A SALVERDA EN A BOZSOGI, Gem. techniek, grafiek en keramiek. - zauur
* 20 november t/m 24 december, DIEREN, Jim Hoffman, grafiek; Corien Bogels, grafiek en illustraties, Lammert Joustra, plastieken.

GALERIE FRONTAAL,
Oranjeweg 10a, 0596-629199/629093 - wo 14.00-17.00 en vr t/m zo 14.00-17.00 uur

* 2 t/m 31 oktober, KOOS LINA, Foto's i.k.v. Noorderlicht. - za en zo 14.00-17.00 uur

* 6 en 7 november, WERKEN UIT DE KUNSTUITLEEN, .
* 14 november t/m 5 december, LIDIA PALUMBI, Sculpturen.

MUSEUM STAD APPINGEDAM,
Wijkstraat 25, 0596-680168  - di t/m vr 11.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 2 januari t/m 31 december, GESCHIEDENIS APPINGEDAM, Permanente expositie. Ook collectie koperslagersgereedschappen.
* 25 september t/m 31 oktober, AFV FIVELFOTO, I.k.v. Noorderlicht.

BEERTA

GALERIE,
Hoofdstraat 121, 0597-332340  - za en zo 13.00-18.00 uur

25 september t/m 31 oktober, GROEPSEXPOSITIE NOORDERLICHT, Foto's van o.a. Maurice Habets, Kees Hummel, Pat Kockelhorn, Frank Kok, Petra Kramer e.a. I.k.v. Noorderlicht.

BELLINGWOLDE

STREEKMUSEUM DE OUDE WOLDEN,
Hoofdweg 161, 0597-531509  - ma 13.00-16.30 en di t/m vr 09.00-12.00 en 13.00-16.30 uur vanaf 15/5 t/m 31/10 ook zo 13-17 uur

1 januari t/m 31 december,
BOEREN EN ARBEIDERS IN HET OLDAMBT, Permanente expositie van Lodewijk Bruckman, Magisch Realist.

BLIJHAM

ATELIER DIMORF,
Hoofdweg 43, 0597-561377  - ma t/m do 14.00-19.00 en zo 12.00-18.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, DIGITAL IMPRESSIONS, Foto's van Ivo Winnubst. I.k.v. Noorderlicht.

* 26 september t/m 18 november, IVO WINNUBST, Foto visuals.

BORGERCOMPAGNIE

MUSEUM LAMMERT BOERMA,
Borgercompagnieweg 44/46, 0598-393381/050-5730976  - vr t/m zo 12.00-18.00 uur

1 maart t/m 31 december, KIJKJE IN DE SALON, Permanente expositie schilderkunst, beeldhouwkunst, meubilair, architectuur.

BOURTANGE

MUSEUM DE BARAQUEN,
Meestraat 3, 0599-354600  - ma t/m vr 10.00-17.00 en za en zo 12.30-17.00 uur

1 april t/m 31 oktober, OPGRAVINGSVONDSTEN VESTING, Permanente expositie opgravingsvondsten uit de vesting.

BRILTIL

GALERIE BRILJANT,
Brilweg 44, 0594-507495  - wo t/m zo 13.00-17.00 uur

25 september t/m 31 oktober, 4 WOMEN AND THEIR CAMERA, Foto's van Marlies Bosch, Gabriele Kasper, Amazone Nativel en Roswitha Rausch. I.k.v. Noorderlicht.

DELFZIJL

AQUARIOM,
Zeebadweg 7, 0596 - 612318  - ma t/m zo 10.00-18.00 uur 3/10 t/m 1/5 2000 ma t/m zo 10-17
1 april t/m 31 december, GEOLOGISCH EN MARITIEMMUSEUM, , ZEEAQUARIUM EN SCHELPENEXPOSITIE Permanente expositie.

DELFZICHT ZIEKENHUIS POLIKLINIEK,
Jachtlaan 50, 0596-644444  - ma t/m vr 08.00-17.00 uur

6 september t/m 29 oktober, A VLEDDERMAN, A VLEDDERMAN, M HANSEN, C VAN DER MARK, Schilderijen en keramiek.

MOLEN ADAM,
Molenberg 21, 0596-624636  - wo t/m vr 14.30-17.00 en za en zo 14.00-17.00 uur

12 september t/m 10 oktober, DE PLOEG, Diverse kunstenaars, o.a. Oscar Venema, S Benniks, Red Waalkes.

EENRUM

ABRAHAMS MOSTERDMAKERIJ,
Molenstraat 5, 0595-491600  - wo t/m zo 11.00-17.00 uur

1 januari t/m 31 december, MOSTERDFABRIEKJE, Historie van de Groninger mosterdfabriekjes, demonstratie mosterdmaken met winkel en restaurant. Permanente expositie.

KAARSENMAKERIJ WILHELMUS,
Hoofdstraat 14, 0595 - 491388  - ma t/m za 10.00 en zo 11.00 uur

1 januari t/m 31 december, KAARSENMAKERIJ, Museum en winkel. Permanente expositie.

EZINGE

KOETSHUIS ALLERSMABORG,
Allersmaweg 64, 0594-621389  - za en zo 13.00-18.00 uur, feestdagen en na afspraak

* 18 september t/m 17 oktober, E VAN DE AKKER P DEKEMA, C GREGOIRE, Experimenten in textiel, papier en grafiek; textiel, fotografie, schilderijen; textiel op de vloer + op de wand in samenhang met de architectuur.

* 23 oktober t/m 21 november, C MILNE, P KAEKEBEKE, L MARTIN, Schilderijen, foto's en textiel experimenten.
* 27 november '99 t/m 2 januari '00, NOORDERLICHT.

MUSEUM WIERDENLAND,
Torenstraat 12, 0594-621524  - di t/m vr 10.00-16.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

2 januari t/m 31 december, HET ONTSTAAN VAN WIERDEN, Permanente expositie over wierden, het leven van prehistorische bewoners en opgravingsvondsten en de bedijking vanaf jaar 1000.

FOXHOL

HALTE KROPSWOLDE,
Woldweg 46, 0598-380140  - wo t/m za 14.00-17.00 uur

25 september t/m 31 oktober, NOORDERLICHT, Foto's van Scharlih Bo (if you lived here, you'd be home by now) en Martin Liebscher (Memory of Heidelberg en andere souvenirs). I.k.v. Noorderlicht.

GODLINZE

TELEFOONMUSEUM,
Allersmaweg 4, 0596-581715  - do t/m za 13.00-17.00 uur, zo na afspraak, groepen di en wo
1 mei t/m 31 oktober, TELEFOONS, Permanente expositie.

GRONINGEN


* 25 september t/m 31 oktober Fotomanifestatie, verschillende locaties NOORDERLICHT '99

'T FEITHHUIS, 050-3182227 - ma t/m zo 11.00-23.00 uur
* 25 september t/m 31 oktober, A FRAME OF MIND, Marjan Jansen, I.k.v. Noorderlicht.

A TAVEERNE
, 050-3182227  - ma 12.00-19.00 en di en wo 10.00-19.00 en do 10.00-20.30 en vr en za 10.00-19.00 uur

* 1 september t/m 1 november, BOEMELEN DOOR GRONINGEN, Henk Ganzeboom, I.k.v. Noorderlicht.

ACADEMIE MINERVA,
Gedempte Zuiderdiep 158, 050-3666700  - ma t/m vr 10.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 25 september t/m 24 oktober, VAN BUITENAF, VAN BINNENUIT, Foto's van o.a. Annelore Bensink, Sidney de Cuba, Antje Gorner e.a. I.k.v. Noorderlicht.

ACADEMISCH ZIEKENHUIS,
Hanzeplein 1, 050-3616161

* 26 augustus t/m 14 oktober, HENK MEIJER, Foto's.
* 24 september t/m 15 november, HANS STOBBE.
* 24 september t/m 10 oktober, T HAGEMAN, X DONDERS, De Verwachting.
* 24 september t/m 27 oktober, JAQUES RUIJGERS.
* 24 september t/m 8 november, DYNAMIEK VAN STILSTAND.
* 25 september t/m 31 oktober, E LEMMENS,P DE BIE,W DE BIE, I.k.v. Noorderlicht.

ARBEIDSBURO GRONINGEN
, 050-3182227  - ma t/m vr 09.00-17.00 uur
* 27 september t/m 29 oktober, WERKEN, Bas Broesder, I.k.v. Noorderlicht.

ATELIER NELLEKE ALLERSMA,
Westerhavenstraat 8, 050-3182227

* 25 september t/m 31 oktober, NATUUR IMPRESSIES, Nelleke Allersma, I.k.v. Noorderlicht.

ATELIER PAUL MEEK, VAN SPEYKSTRAAT 6
, 050-3182227  - wo t/m zo 13.00-17.00 uur
* 25 september t/m 31 oktober, AUSTRALIA, A FRAME OF MIND ?, Paul Meek, i.k.v. Noorderlicht.

BEZOEKERSCENTRUM VOOR NATUUR EN MILIEU,
Beijumerweg 19, 050-5490698  - di t/m vr 13.00-16.45 en zo 13.00-16.45 uur

* 11 augustus t/m 20 oktober, EGELS.

* 15 september t/m 24 november, PADDESTOELEN.
* 20 oktober t/m 24 november, TREKVOGELS.
* 24 november '99 t/m 15 maart '00, WINTERSE TAFERELEN.

BIBLIOTHEEK,
Oude Boteringestraat 18, 050-3683683

* 6 september t/m 24 oktober, JONG WONEN, Fototentoonstelling van Annie van Gemert.

* 6 september t/m 18 oktober, ARJAN VAN ES, Schilderijen in olieverf en acryl. Stadsgezichten en landschappen.

* 10 september t/m 31 oktober, L VD WATER, M BOS, P DE OLDE, I.k.v. Noorderlicht.

BIBLIOTHEEK, FILIAAL BEIJUM,
Ypemaheerd 42, 050-5414877

* 25 september t/m 31 oktober, GOED BEKEKEN, Fototentoonstelling van voorheen fotocollectief Oog-in-oog. I.k.v. Noorderlicht.

BIBLIOTHEEK, FILIAAL NOORDERBAD
, 050-3182227  - ma t/m do 14.00-18.00 en vr 14.00-20.00 en za 10.00-13.00 uur

* 24 september t/m 31 oktober, CHRIS KOSTER, I.k.v. Noorderlicht.

BIBLIOTHEEK, FILIAAL ZUID,
Van Iddekingeweg 183, 050-5255055

* 1 september t/m 31 oktober, SCHILDERCLUB DE KLOOSTERMOPPEN, Aquarellen, linosnedes, acrylschilderijen met thema bloemen en dieren.

* 1 september t/m 31 oktober, DE KLOOSTERMOPPEN, Deze schildersclub exposeert aquarellen, linosnedes, acrylschilderijen met als thema bloemen en dieren.

BOEKHANDEL GODERT WALTER,
Oude Ebbingestraat 53, 050-3122523  - ma 13.00-18.00 en di t/m vr 10.00-18.00 en do 10.00-21.00 en za 10.00-17.00 en zo 12.00-17.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, NICO JESSE, Foto's. Een keuze uit zijn werk, jaren '50. I.k.v. Noorderlicht.

BOOKMAKER, PELSTERSTRAAT 27
, 050-3182227  - ma t/m za 11.00-18.00 uur
* 25 september t/m 10 november, WRITTEN IMAGE, Rieks Broekema, I.k.v. Noorderlicht.

CAFE DE OPERA,
Poelestraat 17, 050-3182227  - zo t/m vr 16.00-22.00 en za 14.00-22.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, FLOOR,21, Jessica Grezel, I.k.v. Noorderlicht.

CAFE DE SMEDERIJ,
Tuinstraat 2, 050-3182227  - do t/m za 15.00-03.00 en zo t/m wo 16.00-03.00 uur

* 18 september t/m 31 oktober, DAKLOOS, Kees Stoffels, I.k.v. Noorderlicht.

CAFE HET BINNENHOF,
Oosterstraat 7a, 050-3182227  - di t/m vr 17.00-01.00 en za 15.00-01.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, LANDSCHAPPEN, Olaf Otto, I.k.v. Noorderlicht.

CAFE OVERSTAG,
Ged. Zuiderdiep 139, 050-3182227  - ma t/m za 11.00-01.00 en zo 14.00-01.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, DOUBLE VISION, Ron ter Hark & H Mekkering, I.k.v. Noorderlicht.

CAMERA & CO, ZUIDERDIEP 142
, 050-3182227  - wo t/m vr 11.00-18.00 en za 11.00-17.00 uur
* 25 september t/m 31 oktober, DOUBLE VISION, Ron ter Hark & H Mekkering, I.k.v. Noorderlicht.

* 25 september t/m 31 oktober, STEVEN SLOOF, I.k.v. Noorderlicht.

CENTRUM BEELDENDE KUNST, CELLA,
Trompsingel 27, 050-3680160  - di t/m vr 10.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, ELS BROUWER, Fotografische beelden. I.k.v. Noorderlicht.

CENTRUM BEELDENDE KUNST, QUADRANT,
Trompsingel 27, 050-3680160  - di t/m vr 10.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, MARRIE BOT, Foto's over een laatste groet, uitvaart- en rouwrituelen in multicultureel Nederland. I.k.v. Noorderlicht.

CENTRUM BEELDENDE KUNST, TRIADEZAAL,
Trompsingel 27, 050-3680160  - di t/m vr 10.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 26 september t/m 31 oktober, LOODWICKS PRESS IMAGES, Helden en pijpen. Fotografieopdracht gemeente Groningen. I.k.v. Noorderlicht.

CROISSANTERIE PIGALLE,
Stoeldraaierstraat 17, 050-3182227  - ma t/m za 08.00-20.00 en zo 09.00-20.00 uur

* 30 september t/m 31 oktober, GROEP 8, R Moerman, JD Westhof en JP Yska, I.k.v. Noorderlicht.

DE KORENBEURS,
A-Kerkhof, 050-3634672

* 25 september t/m 31 oktober, CONTEMPORAINE FOTOGRAFIE, Fototentoonstelling i.k.v. Noorderlicht. Tweede hoofdlocatie.

DE PERMANENTE,
lokatie Carolieweg, 050-3189983  - di t/m za 13.00-17.00 en do 17.00-21.00 uur

24 september t/m 20 november,
OPEN STOCK SHOP.

DER AA-KERK,
A-Kerkhof, 050-3634672  - di t/m vr 11.00-18.00 en za 10.00-17.00 en zo 11.00-17.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, WONDERLAND, Hoofdtentoonstelling van manifestatie Noorderlicht. Foto's van Lee Friedlander, Christer Stromholm en Doug & Mike Starn. Dertig fotografen.
* 10 t/m 28 november, WORLD PRESS PHOTO, Tentoonstelling.

DER AA-KERK / DE KORENBEURS/ EN DIVERSE GALERIEN, A-Kerkhof, 050-3634672

* 25 september t/m 31 oktober, NOORDERLICHT, Manifestatie met fototentoonstellingen. Hoofdtentoonstelling: Wonderland in de Der Aa-Kerk. In de Korenbeurs overzicht contemporaine fotografie. Opening door Gerrit-Jan Wolffensperger.

DIVERSE ETALAGES OUDE KIJK IN 'T JATSTRAAT
, 050-3182227

* 25 september t/m 31 oktober, DIVERSE FOTOGRAFEN, I.k.v. Noorderlicht.

FORMA AKTUA PINAKOTHEEK,
Nieuwstad 10, 050-3133342  - di t/m vr 12.30-17.00 en za 11.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur

* 25 september t/m 14 oktober, P EVERHARTZ, J KUSTOCH, Beelden en schilderijen, gem. techniek.

* 16 oktober t/m 11 november, H RENEMAN, C SAMATHINI, Schilderijen en objecten.

FOTOGALERIE LICHTZONE,
Oude Kijk in 't Jatstr 36, 050-5770139 wo t/m zo 12.00-18.00 uur
* 25 september t/m 31 oktober, TOKYO I'M ON MY WAY, Foto's van Thom Hoffman.

GALERIE ALBION PUTTI,
Noorderhaven 27-1, 050-3181805  - do t/m za 12.00-17.00 uur
* 15 september t/m 2 oktober, WOOD, Schilderijen van Marjan Huizing en houten objecten van Udo Havekost.

* 9 oktober t/m 6 november, L VD BOS/ A V REIJEN, Bronzen beelden, schilderijen en tekeningen.

GALERIE ANDERWERELD/KATUIN,
Aweg 2, 050-3114446  - wo t/m za 12.00-17.00 uur
* 5 september t/m 6 oktober, Speciale openingstijden zomerperiode, DAPHNE CORREGAN, Keramiek.

* 25 september t/m 27 oktober, NOORDERLICHT, Erik Lemmens, foto's en objecten; Maree Blok en Bas Lugthart, foto's.

GALERIE ANDERWERELD/KATUIN DEPENDANCE,
Folkingestraat 28 en 32, 050-3131602  - wo t/m vr 12.00-17.30 en za 11.00-17.00 uur

* 1 januari t/m 31 december, STOCKTENTOONSTELLING, Permanente expositie.

GALERIE ANN'S ART,
Munnekeholm 8, 050-3122822  - vr en za 12.00-17.00 uur
* 1 januari t/m 31 december, KUNST TE HUUR, Permanente expositie.
* 2 t/m 30 oktober, MATTY DE VRIES, Schilderijen.

GALERIE BIEMOLDSBELANG,
Noorderhaven 48, 050-3129493  - za en zo 14.00-17.00 uur en na afspraak

* 25 september t/m 31 oktober, IN STATU NASCENDI/IN WORDING, Foto's van Willem de Boer en Janke de Vries. I.k.v. Noorderlicht.

GALERIE BROODNODIG,
Ged. Zuiderdiep 95, 050 - 3136294  - ma 12.00-18.00 en di en wo 11.00-18.00 en do 11.00-21.00 en vr 11.00-18.00 en za 11.00-17.00 uur

* 1 januari t/m 31 december, HERMAN BROOD, Permanente expositie. Schilderijen en ander werk uitgestald in De Tevreden Rook-ster.

GALERIE DE PIJP,
Herebinnensingel 9, 050-3186261  - za en zo 14.00-17.00 uur en na afspraak

* 25 september t/m 31 oktober, IN STATU NASCENDI/IN WORDING, Foto's van Willem de Boer en Janke de Vries. I.k.v. Noorderlicht.

GALERIE DOMINO,
Westerhavenstraat 26, 050-3182227  - di t/m do 13.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, CUBA EN COLUMBIA, Ron Glasbeek en Carla de Winter, I.k.v. Noorderlicht.

GALERIE JACOBA WIJK,
Akerkhof 18, 050-3183648  - do t/m za 12.00-17.00 uur, zo na afspraak

* 25 september t/m 31 oktober, PEPIJN PROVILI, I.k.v. Noorderlicht.

GALERIE NABER,
Korreweg 50, 050-5777179  - do t/m zo 13.00-17.30 uur en na afspraak

* 4 september t/m 3 oktober, V VAN HEUSDEN, G MAAS, Schilderijen, grafiek en objecten gemengde techniek.

* 9 oktober t/m 7 november, 75 JAAR MONTYN/A HARTSUIKER, Overzichtstentoonstelling Grafiek/pastels.

GALERIE NOORD,
Nieuwstad 6, 050-3113322  - di t/m vr 12.30-17.00 en za 11.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, VIERSPRONG IN WONDERLAND, Foto's van Herbert Behrens, Kim Jonker, Joukje Pees, Chris Wierts. I.k.v. Noorderlicht.

GALERIE PICTURA,
Martinikerkhof 26, 050-3122953  - di t/m za 13.00-17.00 en zo 14.00-17.00 uur

* 3 t/m 24 oktober, ON THE ROAD, Foto's van fotografencollectief Zilverwerk met o.a. Rene Alberts, Hidde Beekman, Regina Broersma e.a. I.k.v. Noorderlicht.

GALERIE SIGN,
Winschoterkade 10, 050-3132651  - wo t/m zo 12.00-17.00 uur
* 25 september t/m 31 oktober, OUT OF BOUNDS, Foto's van Gerard Fox en Jane Bendix Knudsen. I.k.v. Noorderlicht.

GALERIE WIEK XX,
Korenstraat 7-9, 050-3120180  - wo t/m zo 13.00-17.00 uuren na afspraak

* 15 september t/m 4 oktober, WERKEN OP PAPIER, Herman van hoogdalem, Wim Jonkman, Matthijs Roling, Diewes de Wit.
* 10 oktober t/m 14 november, OLIEVERFSCHILDERIJEN, Jannes Kleiker en Gerard Koster en boronzen beelden van Karel Zijlstra.

GALERIE/KUNSTHANDEL THIM MUSKEE,
Zuiderkuipen 8, 050-3139220  - do t/m za 12.00-17.00 uur
* 1 januari t/m 31 december, BROOD, CORNEILLE, KRUMPELMANN, HEYBOER, APPEL, Permanente expositie.

GASUNIE
, 0900-8212132 - za en zo 10.00-17.00 uur
* 24 oktober '99 t/m 30 januari '00, HAKS WAS HERE, Selectie uit de collectie van het Groninger Museum i.k.v. 5-jarig jubileum van het museum.

GEMEENTELIJK INFORMATIE CENTRUM,
Kreupelstraat 1, 050-3182227 ma t/m vr 09.00-16.00 en do 09.00-20.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, JOHN BOELENS, I.k.v. Noorderlicht.

GEZONDHEIDSCENTRUM LEWENBORG,
Kombuis 174, 050-5412744  - ma t/m vr 09.00-17.00 uur
* 13 september t/m 3 november, EXAMENWERK WESSEL GANSFORT, Van leerlingen van Havo 5 en Ath. 6, tekenen.

GRAFISCH MUSEUM, Rabenhauptstraat 65, 050 - 5256497 - di t/m zo 13.00-17.00 uur


* 2 januari t/m 30 december, GRAFISCHE TECHNIEKEN, Permanente expositie van historische en hedendaagse grafische technieken; drukpersen, een drukkerij uit 1900, illustratie van drukwerk en een binderij

* 25 september t/m 31 oktober, ART & ARTIST, Foto's van Suzan van de Roemer. I.k.v. Noorderlicht.

GRAND THEATRE,
Grote Markt 35, 050-3182227  - ma t/m vr 12.00-17.00 uur
* 25 september t/m 31 oktober, M WIEGERS & M LAMBEEK, I.k.v. Noorderlicht.

* 26 september t/m 20 oktober, WILLY FRERIKS, I.k.v. Noorderlicht.

GRONINGER ARCHIEVEN,
Cascadeplein 4, 050-5992000  - di 09.00-21.00 en wo t/m vr 09.00-17.00 en za 09.00-13.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, AANLEG RIOLERING INGRONINGEN, Foto's van Piet Kramer. I.k.v. Noorderlicht.

GRONINGER MUSEUM, Museumeiland 1, 0900-8212132 - di t/m zo 10.00-17.00 uur en feestdagen

* 2 januari t/m 31 december, ARCHEOLOGISCHE GESCHIEDENIS, VAN DE STAD EN STREEK GRONINGEN, KUNSTNIJVERHEID, OUDE BEELDENDE KUNST (1500-1950) EN EIGENTIJDSE KUNST Permanente expositie.


* 4 september '99 t/m 12 maart '00, JUBILEUM EIGEN COLLECTIE, I.k.v. 5-jarig jubileum van het museum.

* 19 september t/m 5 december, DE KLEUREN VAN STRUYCKEN, Overzichtstentoonstelling i.k.v. 5-jarig jubileum van het museum.

HUMANISTISCH CENTRUM,
WA Scholtenstraat 2, 0900-2023050

* 18 augustus t/m 29 oktober, FRANS COMMELIN, Schilderijen.

IL SOLE IN CANTONA,
Haddingestraat 16, 050-3182227  - wo t/m zo 14.00-18.00 uur
* 26 september t/m 31 oktober, PASSAGE, Antonella Cutaia, Victoria Isabel Rojas Milesi, I.k.v. Noorderlicht.

INFORMATIEPUNT DUURZAAM BOUWEN,
Hereweg 9, 050-5290920  - di t/m do 10.00-12.00 uur en na afspraak

* 2 januari t/m 31 december, DUURZAAM BOUWEN, Permanente expositie van duurzame bouwproducten, bv. in de wijk Waterland Groningen.
* 3 juli t/m 30 oktober, DUURZAAM GEBOUWD, Tentoonstelling van gerealiseerde milieuvriendelijke en duurzaam gebouwde woningen. Maquettes, foto's en tekeningen tonen de mogelijkheden.

KORENBEURS
, 050-3118651  - di t/m vr 11.00-18.00 en za 10.00-17.00 en zo 11.00-17.00 uur

* 26 september t/m 31 oktober, IN HET LICHT VAN GRONINGEN, Foto's van stad en ommelanden uit de periode van 1840 tot het begin van WO I. I.k.v. Noorderlicht.

KUNST & KUNST,
Folkingestraat 19, 050-3188466  - ma 13.00-18.00 en di t/m vr 10.00-18.00 en za 10.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur
* 25 september t/m 31 oktober, THEMAEXPOSITIE "VIJF", Divers werk.
* 31 oktober t/m 14 november, G SCHOTANUS & A HETTEMA, Schilderijen, tekeningen en illustraties.

* 31 oktober t/m 15 november, GRIET SCHOTANUS, Schilderijen.
* 14 t/m 28 november, M VINCKEMOLLER/J PASZKIEWICZ, Textielobjecten, olieverfschilderijen en beeldtaal.

* 28 november t/m 6 december, SINTERKLAASETALAGE.

KUNSTBUREAU ARTERIA,
Laan Corpus den Hoorn 100, 050-5244244  - ma 13.00-18.00 en di t/m za 10.00-18.00 en do 10.00-21.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, THE OFFICE, Foto's van Ruud van empel. I.k.v. Noorderlicht.

KUNSTHUIS DE PERMANENTE,
Kreupelstraat 12, 050-3189983  - wo t/m vr 11.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, HERBALLISTICS, Foto's van Bart van Damme. I.k.v. Noorderlicht.

KUNSTZAAL DE KAPEL,
Emmastraat 15, 050-3182227  - wo t/m vr 17.00-20.00 en zo 12.00-20.00 uur

* 2 t/m 31 oktober, 20 JAAR O.R.K.Z. LIVE, Hans Wolters, I.k.v. Noorderlicht.

LIJN 2,
Lijnbaanstraat 2, 050-318239 - vr en za 13.00-17.00 uur
* 25 september t/m 16 oktober, MIKE MOLENSCHOT, Foto's, i.k.v. Noorderlicht.

MARTINIHAL,
Leonard Springerlaan 2, 050-5222777  - za t/m vr 10.00-19.00 uur op do en vr tot 22.00 uur

* 16 t/m 31 oktober, MAGIORAMA, Expositie over wetenschap en techniek.

MINI MUSEUM,
Ubbo Emmiusstraat 34a, 050 - 3146365  - ma t/m zo 11.00-18.00 uur

* 2 januari t/m 31 december, KUNSTKAARTEN, Permanente expositie. Ongeveer 800 ansichtkaarten met werken van oa Anton Pieck, Karel Appel , Dick Bruna en Nicolaas Werkman.

MUSEUM VOOR ANATOMIE EN EMBRYOLOGIE,
Oostersingel 69, 050 - 3632455  - ma t/m vr 09.00-16.30 uur
* 2 januari t/m 24 december, ANATOMIE EN VERLOSKUNDE, Permanente expositie. Collectie samengesteld door hoogleraren vanaf 1760 tot heden.

NATUURMUSEUM,
Praediniussingel 59, 050-3673320  - di t/m vr 10.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 1 januari t/m 31 december, WOUTER KABOUTER, Voor peuters en kleuters is deze tentoonstelling een plezierige kennismaking met de natuur.

* 2 januari t/m 31 december, REGIONALE FLORA EN FAUNA, , LANDSCHAPPEN EN GEOLOGIE Permanente expositie. Tevens museumtuin toegankelijk vanaf 25/9.

* 2 januari t/m 31 december, BARRE TIJDEN, Over het Groningerlandschap gedurende de laatste ijstijd.
* 2 januari t/m 31 december, SNUFFELHOEK, Hier kunnen kinderen het mysterie van de natuur ontdekken d.m.v. interaktieve objecten, spannende kamertjes en levende dieren.

* - 31 mei '99 t/m 28 mei '00, GROND ONDER DE VOETEN, Bodembewegingen in Noord Nederland. Met interactieve computerpresentatie.

* 22 juli t/m 28 november, NATUURVERZAMELING SCHOLEN, Topstukken uit de schoolverzameling.

* 25 september t/m 24 oktober, D'AMOUR ET DE MORT, Foto's van Martine Mougin. I.k.v. Noorderlicht.

* 15 oktober '99 t/m 30 januari '00, CONFRONTATIES, Videofilms en kunstobjecten van de Amsterdamse fotograaf en beeldend kunstenaar Jaap de Ruig.

NEWS CAFE,
Waagplein 5, 050-3182227  - zo t/m do 10.00-01.00 en vr en za 10.00-02.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, GLOBAL CITY, Marco Tjassing, I.k.v. Noorderlicht.

NIEMEYER TABAKSMUSEUM,
Brugstraat 24-26, 050 - 3122202  - di t/m za 10.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur, feestdagen 13-17

* 2 januari t/m 31 december, TABAKSGEBRUIKGESCHIEDENIS, Permanente expositie.

NIGGENDIJKER,
Hofstraat 21, 050-3138260  - do t/m zo 14.00-17.30 uur
* 25 september t/m 31 oktober, WAAR IS DE KUNST ?, Project, foto's i.k.v. Noorderlicht.

NOORDELIJK SCHEEPVAARTMUSEUM,
Brugstraat 24-26, 050 - 3122202 di t/m za 10.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur

* 2 januari t/m 31 december, SCHEEPVAARTGESCHIEDENIS, Permanente expositie.

* 25 september t/m 14 november, BAKENS VAN VROEGER, Maritieme overblijfselen in het landschap, i.k.v. Noorderlicht.

NOORDELIJKE SCHEEPVAARTMUSEUM
, 0800-7007  - zo 12.00-17.00 uur

* 10 oktober, TIJDSBEELD VAN OUDE KOOPMANSHUIZEN, Kleine expositie over de rijke historie van de twee panden waarin het museum is gevestigd, i.k.v. Wetenschap & Techniekweek.

NOVO GALERIE/ATELIER,
Naberpassage 5, 050-3112301  - ma t/m vr 13.00-17.00 en za 11.00-17.00 uur

* 2 januari t/m 31 december, NOVO EXPOSITIE, Permanente expositie van gehandicapte kunstenaars, u kunt de kunstenaars tevens zelf aan het werk zien.

NOVO KONDITOREI,
Stoeldraaierstraat 52, 050-3182227  - di t/m za 10.00-17.00 uur

* 26 september t/m 31 oktober, ENGELEN BESTAAN, Anja Datema, I.k.v. Noorderlicht.

PAND VISSERSSTRAAT 36
, 050-3182227

* 25 september t/m 31 oktober, A SLUITER & W WIERINGA, I.k.v. Noorderlicht.

PLOEGHUIS,
Sint Walburgstraat 1, 050-5412031  - wo t/m zo 14.00-17.00 uur

* 3 t/m 24 oktober, JAN TEN HOOPE.

* 31 oktober t/m 28 november, TREES DE VRIES.

POLITIEBUREAU RADEMARKT
, 050-3182227

* 25 september t/m 31 oktober, DUBBELEXPOSITIE, Quintet van F Smidt, M Keuning, J Klinkert, H Takens en A Harms; Broeksma op vrijdag, potretten van stadjers van E Broeksma, I.k.v. Noorderlicht.

PROVINCIEHUIS,
Martinikerkhof 12, 050-3164129  - ma t/m vr 09.00-17.00 uur za 13 en 27 november 10.00-16.00 uur

* 8 november t/m 17 december, DE PLOEG EN DE PROVINCIE GRONINGEN, Indruk over hoe de Ploegers van het eerste uur locaties in de provincie hebben vastgelegd, nadat zij hun "wilde" expressionistische jaren achter zich hadden gelaten.

RABOBANK GULDENSTRAAT
, 050-3182227

* 25 september t/m 31 oktober, JULIETTE BONGERS, I.k.v. Noorderlicht.

RABOBANK NIEUWE EBBINGESTRAAT
, 050-3182227

* 25 september t/m 31 oktober, STEVEN SLOOF, I.k.v. Noorderlicht.

REISBURO INFOSKANDIC
, 050-3182227  - ma t/m vr 10.00-16.00 en do 10.00-19.00 uur
* 24 september t/m 29 oktober, WONDERLAND IN DE HOGE ARCTIS EN ANTARTICA, Bert Veeman, I.k.v. Noorderlicht.

ROCHE BOBOIS, OOSTERSTRAAT 42
, 050-3182227  - ma 13.00-18.00 en di en wo 09.00-18.00 en do 09.00-21.00 en vr 09.00-18.00 en za 09.00-17.00 uur
* 25 september t/m 31 oktober, zo 3/10 11-17, KLEUR BEKENNEN, Ellen Floris, I.k.v. Noorderlicht.

SCHOUWBURGCAFE
, 050-3182227  - zo t/m za 17.00-02.00 uur
* 25 september t/m 31 oktober, THEATER EN DANS, Reyer Boxem, I.k.v. Noorderlicht.

SYNAGOGE,
Folkingestraat 60, 050-3123151  - di t/m vr 13.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, HET MOMENT VAN STILTE, Foto's van Menno Bijleveld, Andre Homan, Alexandra Hopf, Corine Hormann, Jolanthe Lalkens, Carole Monterrain en Rob Ponsen. I.k.v. Noorderlicht.

THEATER CR DE GRUNNEGER SPROAK,
Akerkstraat 11, 050-3129694

* 15 september '99 t/m 1 februari '00, DIVERSE TECHNIEKEN VAN NOVO, Schilderijen.

UNIVERSITEITSMUSEUM,
Zwanestraat 33, 050-3635562  - di t/m vr 12.00-16.00 en za en zo 13.00-16.00 uur

* 2 januari t/m 24 december, UNIVERSITEITSGESCHIEDENIS, Permanente expositie geschiedenis Universiteit en studentenleven in Groningen.

USVA NOORDERLICHT FOTOGALERIE,
Munnekeholm 10, 050-3182227  - ma t/m vr 10.00-21.00 en za en zo 11.00-17.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, CAJA DE VISIONES, Manuel Alvarez Bravo, i.k.v. Noorderlicht.

VOLKENKUNDIG MUSEUM GERARDUS VAN DER LEEUW,
Nieuwe Kijk in 't Jatstr 104, 050 - 3635791  - di t/m vr 10.00-16.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 5 januari t/m 24 december, NIET-WESTERSE CULTUUR, Permanente expositie. Collectie voorwerpen betreffende de materiele cultuur uit niet-westerse gebieden.

* 1 september t/m 1 november, IMPRESSIES UIT LIBERIA, Foto's van Tina Rolff, i.k.v. Noorderlicht.

* 3 september t/m 31 oktober, KLEURRIJK GEMUTST, Mannenhoofdbedekkingen uit noordwest Kameroen.

WESSEL GANSFORTCOLLEGE
, -  - ma t/m vr 09.00-17.00 uur

* 24 september t/m 3 november, EINDEXAMENKANDIDATEN, Havo 5 en Atheneum 6, tekeningen en grafiek.

WOUT WESSEMIUS,
Schuitendiep 90, 050-3121103  - ma t/m vr 09.00-18.00 en za 09.00-17.00 en zo 12.00-17.00 uur

* 25 september t/m 31 oktober, ROELOF DE GRAAF, Foto's, i.k.v. Noorderlicht.

ZIEGLER,
Sledemennerstraat 13, 050-5251608

* 25 september t/m 31 oktober, BERT SISSINGH, Foto's i.k.v. Noorderlicht.

HAREN

GALERIE DE DILCHT,
Rijksstraatweg 17, 050-5340459  - do en vr 13.00-18.00 en za 11.00-17.00 uur

15 september t/m 10 oktober, MANFRED GABRIEL, Olieverfschilderijen.

HORTUS HAREN,
Kerklaan 34, 050-5370053  - ma t/m zo 09.00-17.00 uur
* 2 januari t/m 31 december, (SUB) TROPISCHE FLORA, Permanente expositie (sub)tropische kassen, arboretum, landentuinen.
* 17 juli t/m 31 oktober, HUTONG, Dorp met wassenbeelden, het straatleven van Peking.

HEILIGERLEE

KLOKKENGIETERIJMUSEUM,
Provincialeweg 46, 0597-418199  - di t/m za 10.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur vanaf 1/10 di t/m vr 13.00-17.00 en zo 13.00-17.00 1 april t/m 31 oktober, GESCHIEDENIS KLOKKENGIETEN, Permanente expositie klokkengieten, demonstraties in gerestaureerde klokkengieterij van Van Bergen.

MUSEUM SLAG BIJ HEILIGERLEE,
Provincialeweg 55, 0597-418199  - do en vr 13.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur t/m 30/9 di t/m vr 10-17 en zo 13-17 uur

1 april t/m 31 oktober, SLAG BIJ HEILIGERLEE, Permanente expositie met tijdstunnel van heden naar 1568.

HOOGEZAND

BIBLIOTHEEK
, 24 september t/m 31 oktober, EVERT LEEUWINGA, Jazzfoto's.

HOUWERZIJL

DE THEEFABRIEK,
Hoofdstraat 15-17, 0595-572053  - di t/m zo 10.00-17.00 uur vanaf 1 november za en zo van 10.00-17.00 uur

1 april t/m 31 december, THEEMUSEUM, Permanente expositie. Museum met alles op het gebied van thee, tevens winkel en theeschenkerij.

KROPSWOLDE

ARTICOLL GALLERY,
Schoener 22, 0598-327710  - vr t/m zo 13.00-17.00 uur, na afspraak

* 2 januari t/m 31 december, STOCKTENTOONSTELLING, Werk van verschillende kunstenaars.

* 27 augustus t/m 3 oktober, LUSTRUMTENTOONSTELLING.

LAUWERSOOG

EXPOZEE/VVV LAUWERSMEER-OOST,
Strandweg 1, 0519 -349045 - di t/m zo 11.00-17.00 uur vanaf 1/11 t/m 31/3 op afspraak
1 januari t/m 31 december, WADDENZEE EN LAUWERSMEERGEBIED Permanente expositie.

LEEK

HET ATRIUM,
Ewesheim 2, 0594-515783  - za en zo 13.00-18.00 uur en na afspraak

2 januari t/m 30 december, JAN ERNST DOUMA, Permanente tentoonstelling en wissel exposities.

MUSEUM JOODS SCHOOLTJE,
S Leviestraat 10, 0594-515678/513319 - di t/m do 14.00-16.30 en vr 14.00-16.00 uur

2 januari t/m 31 december, JOODS SCHOOLTJE, Permanente expositie over het Joodse leven.

NATIONAAL RIJTUIG MUSEUM,
Nienoord 1, 0594-512260  - di t/m za 10.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur

* 1 april t/m 31 oktober, RIJTUIGEN EN KAROSSEN, Permanente expositie in de borg van koninklijke rijtuigen.
* 1 april t/m 31 oktober, PONY EXPOSITIE, Tijdens de tentoonstelling is er op het landgoed een veelzijdig activiteiten programma.
* 25 september t/m 31 oktober, BLOEMBLADVLEUGEL, Foto's van Ruud Mast, i.k.v. Noorderlicht.

LEENS

BORG VERHILDERSUM,
Wierde 40, 0595-571430  - di t/m zo 10.30-17.00 uur

4 april t/m 1 november, BORG, BORGTUIN MET BEELDEN, Permanente expositie 19e eeuws ingerichte borg. Borgtuin, koetshuis met wisselexposities en Museumboerderij Welgelegen.

KOETSHUIS BORG VERHILDERSUM,
Wierde 40, 0595-571430  - di t/m zo 10.30-17.00 uur

10 t/m 31 oktober, MUZIEK TENTOONSTELLING, Werk van amateurkunstnaars uit de regio met het thema Muziek.

MUSEUMBOERDERIJ WELGELEGEN,
Dijkstilsterweg 4, 0595-572400  - di t/m za 13.00-17.00 en zo 10.30-17.00 uur

* 4 april t/m 1 november, ONTWIKKELING BOERENBEDRIJF, Permanente expositie met een beeld van de ontwikkeling van het beorenbedrijf en de daarmee verbonden ambachten uit de tijd voor de invoering van de grootschalige mechanisatie.

* 20 juni t/m 31 oktober, DE GRONINGER BOER 1775-1875, De vorming van een nieuwe plattelandselite.

LOPPERSUM

SPOORWEGMUSEUM,
Raadhuisstraat 7, 0596 - 572543 na afspraak-
2 januari t/m 31 december, SPOOR- EN TRAMWEGEN, Permanente verzameling voorwerpen over de spoor- en tramwegen en alles wat daar mee te maken heeft.

LUTJEGAST

ABEL TASMAN KABINET/DORPSHUIS HET KOMPAS,
Kompasstraat 1, 0594 - 612431/614000 - ma t/m do 08.30-12.00 en 13.00-18.00 en vr 08.30-12.00 en 13.00-21.00 en za 08.30-12.00 en 13.00-17.00 uur

1 januari t/m 31 december, Bezoekers kunnen zich melden bij Garantsupermarkt, A Tasmanwg 70, hier wordt een vrijwilliger gebeld die uitleg geeft., ABEL TASMAN, Permanente expositie. Een overzicht van zijn levensloop.

MIDDELSTUM

MUSEUMBAKKERIJ MENDELS,
Kerkstraat 3, 0595 - 551248 Afspraak bij VVV Middelstum- 1 januari t/m 31 december, 18E EEUWSE BAKKERIJ, EN WINKELINTERIEUR UIT CA 1829. Permanente expositie.

MIDWOLDA

BRODIE COUNTRY SHOP & TEAROOM,
Hoofdweg 169, 0597-552455  - di t/m zo 11.00-18.00 uur

4 september '99 t/m 30 april '00, TEA DANCE, Keramiek van Philomena Pretsell.

LANDGOED DE ENNEMABORG,
Hoofdweg 100, 0597 - 552950  - vr t/m zo 14.00-17.00 uur en na afspraak

1 januari t/m 31 december, MAYA WILDEVUUR, Permanente expositie hedendaagse schilderkunst.

MUNTENDAM

GALERIE ATELIER KERAMISCHE VORMGEVING LOES KOSTER, Het Loeg 29, 0598-690414

1 t/m 10 oktober, LOES KOSTER E.A., Lies Arnold-Aerts, brons, Aldrik

Salverda, grafiek, Buddy Hermans, oliepastel en Loes Koster Keramiek.

NIEBERT

'T STEENHUIS,
't Pad 15, 0594-549214  - do 13.30-17.00 en za en zo 13.30-17.00 uur

1 mei t/m 31 oktober, SCHILDERS- EN BAKKERIJMUSEUM, Permanente expositie van inrichting anno 1920, collectie ambachtelijke gereedschappen.

NIEUW BEERTA

ATELIER/GALERIE KOBALT FOTOGRAFIE,
Kerkhoflaan 3, 0597-522263 di t/m za 13.00-17.00 uur

1 januari t/m 31 december, LANDSCHAPSFOTOGRAFIE, Permanente expositie.

NIEUWESCHANS

GALERIE DE KIEKKAST,
Voorstraat 40, 0597 - 521578  - ma t/m za 14.00-17.00 uur

2 januari t/m 31 december, VOLKENKUNST EN KUNSTNIJVERHEID Permanente expositie.

NAAIMACHINE MUSEUM,
Hoofdstraat 29, 0597 - 521208

2 januari t/m 31 december, ANTIEKE NAAIMACHINES, Permanente collectie antieke huishoudelijke-, kinder- en industrienaaimachines.

NIEUWOLDA

KINDERWAGENMUSEUM,
Hoofdweg West 25, 0596-541941  - wo 13.00-18.00 en za en zo 13.00-18.00 uur

1 april t/m 31 oktober, KINDERWAGENS, Permanente expositie kinderwagens en babyartikelen vanaf 1841.

NOORDBROEK

AARDEWERKMUSEUM PETRUS REGOUT,
Noorderstraat 2, 0598 - 451713 na afspraak

2 januari t/m 31 december, AARDEWERK COLLECTIE, Permanente collectie van aardewerkfabriek Petrus Regout midden vorige eeuw tot 1969.

STRIJKIJZERMUSEUM,
Noorderstraat 4, 0598 - 452075 alleen na afspraak

1 januari t/m 31 december, GESCHIEDENIS V H HUISHOUDEN, Permanente collectie strijkbouten, mangelplanken, linnenpersen en plooiapparaten.

NOORDHORN

GALERIE MEBIUS,
Torenstraat 24, 0594-505033  - wo t/m za 13.00-17.00 en zo 14.00-17.00 uur en na afspraak


* 1 september t/m 10 oktober, TEKEN EN KERAMIEK EXPOSITIE, H Buytendijk, C Donker, A Ramon, R van Rossem, H Snoeyer, J Starke, N Visser.

* 13 oktober t/m 21 november, DIVERSE KUNSTENAARS, J Popma en V Bonifassi, olieverven; U Kerzel, keramiek.

* 14 november t/m 14 december, REINDER HOMAN, Presentatie "nieuwe broek".

* 24 november '99 t/m 9 januari '00, DIVERSE KUNSTENAARS, S Dijkstra, houtdrukken, M Remerie, olieverfen, H Wenzel, keramiek.

NUIS

'T RIEUW,
Oudeweg 15, 0594-642284  - do 13.30-17.00 en za en zo 13.30-17.00 uur

1 mei t/m 31 oktober, VERZAMELING LANDBOUWWERKTUIGEN, Permanente expositie ambachtelijke voorwerpen uit het Westerkwartier.

ONSTWEDDE

SLAAIT'NHOES,
De Horn 5, 0599 - 332232  - ma t/m zo 10.00-18.00 uur

1 januari t/m 31 december, WESTERWOLDSE OUDHEIDSKAMER, Permanente collectie oude gebruiksvoorwerpen, tevens demonstraties klompen maken, zandstrooien en spinnen.

OOSTWOLD GEM LEEK

GALERIE DE SIERSTEEN,
Hoofdstraat 197, 0594 - 519016 na afspraak-
1 januari t/m 31 december, MINERALEN EN FOSSIELEN, Permanente expositie.

OUDESCHANS

GALERIE HET KOETSHUIS,
Poortweg 3, 0597-655268  - wo t/m zo 12.00-18.00 uur

2 januari t/m 31 december, ANKE PEDDEMORS, Permanente expositie schilderen diverse kunstenaars.

GALERIE INEZ VAN SCHOONEVELD,
Voorstraat 32, 0597-655343  - wo t/m zo 13.00-17.00 uur

2 januari t/m 30 december, ART GRANIVER WANDOBJECTEN, Permanente expositie.

VESTINGMUSEUM,
Bakkersgang 2, 0597-655252  - zo 14.00-17.00 uur en na afspraak

1 april t/m 31 oktober, VESTINGEN IN OOST-GRONINGEN, Permanente expositie geschiedenis vestingen in Oost Groningen en een natuur-historische expositie over de omgeving.

PIETERBUREN

WADDENCENTRUM TEN DIJKE,
Hoofdstraat 83, 0595 - 528522  - di t/m zo 13.00-17.00 uur

2 januari t/m 31 december, WAD, WADLOPEN EN ZEEHONDEN, Permanente expositie met panorama diashow over het Groninger landschap en speciaal over de flora en fauna van het wad, zeehonden en wadlopen.

SAAXUMHUIZEN

PRONKKOAMER
, 050-3182227  - do t/m zo 10.30-17.00 uur en na afspraak via 0595-425078 -
25 september t/m 24 oktober, PARALLELLEN, I.k.v. Noorderlicht.

SAPPEMEER

GRONINGER SCHAATSMUSEUM,
Noorderstraat 274, 0598-398002  - zo 12.00-17.00 uur en na afspraak

22 november '98 t/m 31 december '99, COLLECTIE SCHAATSEN, Permanente tentoonstelling schoolplaten, sleden, ijspret vanaf 1500. O.a. schaatsen van Marianne Timmer.

SCHEEMDA

GALERIE ATELIER BEELDKRACHT,
Torenstraat 6/8, 0597-591068  - ma t/m za 14.00-18.00 uur, 1e zo vd mnd 11-17 -

* 1 januari t/m 31 december, KUNSTKABINET, Permanente expositie met ruim 300 kunstwerken van diverse kunstenaars.
* 7 september t/m 7 oktober, WILLEM VAN HEST, Zeefdrukken en olieverven op linnen van naakten.

* 9 oktober t/m 11 november, EDIT DE GOOIJER, Esthetische objecten geinspireerd door de natuur.

SELLINGEN

KALEIDOSCOOP,
Dorpsstraat 29, 0599-322473  - vr 14.00-17.00 en za en zo 11.00-17.00 uur en na afspraak

15 september t/m 31 december, A MOLENDIJK EN A BRAAM, Permanente expositie Beeldhouwwerk en schilderijen.

STICHTING SELLIAN,
Dorpsstraat 15a, 0599 - 322398  - di t/m za 14.00-17.00 uur, groepen na afspraak

16 januari t/m 23 december, KUNSTNIJVERHEID, VERZAMELING EN HISTORIE WESTERWOLDE Permanente expositie.

SIDDEBUREN

MOLENHEERDT, Oostwoldjerweg 5, 0598-431658 - do t/m za 10.00-18.00 uur vanaf 1/11 t/m 29/2 2000 op afspraak -

1 september t/m 7 november, HANNEKE GALVAN, Ikonen, "Vensters op de Hemel".

SLOCHTEREN

BOERDERIJ MUSEUM DUURSWOLD,
Hoofdweg 271, 0598-421573  - wo 13.00-17.00 en za 10.00-17.00 uur en na afspraak

15 maart t/m 31 oktober, LANDBOUWGEREEDSCHAP, Permanente expositie landbouwgereedschappen en huishoudelijke attributen vanaf medio 19e eeuw.

FRAEYLEMABORG,
Hoofdweg 32, 0598 - 421568 / 0599 - 619135  - di t/m vr 10.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 28 februari t/m 31 december, 16E EEUWSE BORG MET STIJLKAMERS, Permanente expositie.

* 26 september t/m 31 december, KLOKSLAG 2000, Noord-Nederlandse stoel-, staart- en staande klokken uit de periode 1700-1900.

GEMEENTEHUIS,
Hoofdweg 10a, 0598-425555  - ma t/m vr 09.00-17.00 uur
* 15 september t/m 20 oktober, L VD HOEK EN N RIRIMASSE, Tassen, objecten en olieverven.

* 22 oktober t/m 10 december, P BUTZELAER EN G LANGENDIJK, Olieverfschilderijen en bronzen.

VOORMALIG POLITIEBUREAU,
Zuiderweg 3, 0598-422970 alleen na afspraak

2 januari t/m 31 december, POLITIEPETTEN, Permanente expositie van plm 800 politiepetten.

STADSKANAAL

GALERIE BOVEN,
Handelsstraat 58, 0599-613412  - do 10.00-12.00 en vr 10.00-17.30 en za 10.00-17.00 uur

15 september t/m 31 december, COLLECTIEF GALERIE BOVEN, Permanente expositie 12 kunstenaars.

MUSEUM MUSICA,
Scheepswerfkade 34-35, 0599-648756  - za en zo 14.00-17.00 uur

1 april t/m 31 oktober, MUZIEKINSTRUMENTEN, Permanente expositie antieke en oude mechanische muziekinstrumenten.

STREEKHISTORISCH CENTRUM,
Ceresstraat 2, 0599-612649  - di t/m vr 10.00-17.00 en zo 14.00-17.00 uur

2 januari t/m 30 december, HUIZE TER MARSE, Permanente expositie en pronkkamer.

STEDUM

GALERIE DE TOONKAMER,
Hoofdstraat 35, 0596-551937  - vr 14.00-18.00 uur en na afspraak

1 januari t/m 31 december, MIRIAM GEERTS, Permanente expositie toegepast werk.

TER APEL

MUSEUM KLOOSTER,
Boslaan 3, 0599-581370  - di t/m za 10.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur van 1/5 t/m 31/10 ook ma 10.00-17.00 uur

2 januari t/m 31 december, KLOOSTERGESCHIEDENIS, Permanente expositie middeleeuws plattelandsklooster met kruidentuin en kerk. oude bekenden.

THESINGE

METAAL-ATELIER HERBERT KOEKKOEK,
Bovenrijgerweg 19, 050-3024869 vr en za 10.00-17.30 uur

10 april t/m 31 oktober, DRIE-SEIZOENEN-EXPOSITIE, Agnes Bozsogi, keramische beelden en Herbert Koekkoek, metalen objecten opgesteld in de tuinen.

UITHUIZEN

BEVRIJDINGSMUSEUM,
Dingeweg 1, 0595-434100  - ma t/m zo 09.00-18.00 uur

1 april t/m 31 oktober, BEVRIJDINGSGESCHIEDENIS, Permanente expositie voertuigen, telecommunicatieapparatuur, uniformen, documenten.

DIORAMA'S/TINGIETERIJ SPANDAUW,
Spoorstraat 10a, 0595-432525  - ma t/m za 10.00-17.00 uur

5 april t/m 22 oktober, DIORAMA'S, Permanente expositie historische diorama's. Tevens tingieterij.

GEMEENTEHUIS
, 0595-434051  - ma t/m vr 08.30-16.00 en ma 18.00-20.00 uur

24 september t/m 5 november, LIESBETH ARENDS, Paarden.

KANTMUSEUM,
Oude Dijk 7, 0595-432368  - ma 13.00-17.00 en wo t/m vr 13.00-17.00 uur

15 april t/m 15 december, COLLECTIE OUDE KANTEN, Permanente expositie kloskanten, naaldkanten vanaf 16e eeuw.

MUSEUM MENKEMABORG,
Menkemaweg 2, 0595 - 431970  - di t/m zo 10.00-12.00 en 13.00-16.00 uur

* 1 februari t/m 31 december, 17E EN 18E EEUWSE BORG MET BORGTUIN, Permanente expositie.

* 10 juli t/m 3 oktober, DE MENKEMABORG AANGEKLEED, Presentatie van 18e eeuwse kleding in de borg.

USQUERT

'T ZIELHOES,
Zijlweg 4, 0595-423068

17 augustus t/m 31 oktober, MARGA DE HAAN, Waddenimpressies, gemengde techniek.

VEELERVEEN

HET GESCHENKSTEENTJE,
Ruiten A Kanaal West 1 26, 0597-541539  - do en vr 13.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur en na afspraak

2 januari t/m 31 december, EDELSTENEN, SIERADEN, Permanente Expositie/verkoop halfedelstenen, sieraden en demonstraties alternatieve geneeswijzen, zelf pendelen en wichelroedelopen.

VEENDAM

ARTOTHEEK ST. BEELDENDE KUNST,
Julianapark 3, 0598-627916  - wo t/m zo 13.00-17.00 uur

26 september t/m 31 oktober, TO MY MIND, Foto's van Maaike Koning en Maarten van Haaff. I.k.v. Noorderlicht.

VEENKOLONIAAL MUSEUM,
Winkler Prinsstraat 5, 0598-616590  - di t/m vr 11.00-17.00 en za en zo 13.00-17.00 uur

* 22 november '98 t/m 24 oktober '99, KLAS 68, Facetten van Oost-Groninger Jeugdcultuur 1968-1973.

* 2 januari t/m 30 december, DE GRONINGER VEENKOLONIEN, Permanente expositie over de geschiedenis van de vervening, scheepvaart, landbouw, industrie en negotie.

* 30 april t/m 21 november, VORSTEN IN HET VEEN, Mini-expositie over de bezoeken aan de veenkolonien.

* 18 juni t/m 31 oktober, TUSSEN BORG EN SOCIETEIT, Woellust en Veenlust. Over het verdwijnen van de huidige bebouwing van het Veenlustterrein in Veendam en het Woellustterrein in Wildervank.
* 20 juni t/m 31 oktober, ZONDER TURF GEEN WELVAART, De veenborgen, grote wisselexpositie i.k.v. 400 jaar Groninger Veenkolonien.
* 10 oktober t/m 21 november, BEREND GROEN, Schilderijen stroomdag Drentse A.

* 2 t/m 21 november, ZANDLOPER, ZEIS EN PIERLALA, Symbolen van de dood in kunst en cultuur.

* 28 november '99 t/m 14 mei '00, HANDEL EN WANDEL VAN W.A. SCHOLTEN, Wisselexpositie over de vele fabrieken in het buitenland van W.A. Scholten.

VERZAMELMUSEUM,
Beneden Oosterdiep 60, 0598-621122  - ma t/m do 09.30-16.30 en zo 12.00-16.30 uur

2 januari t/m 31 december, DIVERSE VERZAMELINGEN, Permanente expositie met o.a. vingerhoedjes en allerlei particuliere verzamelingen. Wisselt elke drie maanden.

WARFFUM

MUSEUMSMEDERIJ DE LANTAARN,
Hoofdstraat 8, 0595-423118 na afspraak

2 januari t/m 31 december, SMEDERIJ, Permanente expositie smederij.

OPENLUCHTMUSEUM HET HOOGELAND,
Schoolstraat 2, 0595-422233  - di t/m za 10.00-17.00 en zo 13.00-17.00 uur

* 27 maart t/m 31 oktober, PLOEGTRIPTIEK, Jubileumtentoonstelling, Reinhart Dozy, Johann Faber en Ekke Kleima.
* 1 april t/m 31 oktober, OPENLUCHTMUSEUM HET HOOGELAND, Permanente Expositie in een aantal authentieke gebouwen uit Warffum, zoals schooltje, herberg.

WATERHUIZEN

BLOKWACHTERSWONING,
Waterhuizen 4, -  - vr t/m wo 10.00-18.00 uur

2 januari t/m 31 december, MINIATUUR SPOOR, Permanente expositie met omgebouwde blauwe engel/hondekop en noodstationnetje.

WEDDE

MUSEUM GROOTMOEDERS KEUKEN,
Hoofdweg 10, 0597-562652 1e zo vd mnd; na afspraak 2 januari t/m 31 december, GROOTMOEDERSKEUKENSPULLEN, Permanente expositie keukenartikelen uit de periode 1880-1930.

MUSEUM VOOR NAALDKUNST,
Hoofdweg 8, 0597-562614 elke 1e zo vd mnd 14-17, en na afspraak- 1 april t/m 31 oktober, STREEKDRACHT MUTSEN, Uit alle windstreken en zeldzame naald- en kloskanten.

WILDERVANK

SAUNA 'T DALHUUS,
Wildervanksterdallen 59, 0598-632631  - za en zo 14.00-23.30 uur

1 juli t/m 31 december, VROUWEN IN DE KALEVALA, Foto's van Wolfgang Olij.

WINSCHOTEN

SINT LUCAS ZIEKENHUIS,
Gassingel 18, 0597-459111  - ma t/m zo 09.00-20.00 uur
* 1 september t/m 1 november, R HOMAN & D GROENWOLD-LANGIS, Schilderijen.

* 3 november '99 t/m 3 januari '00, GRE FROENTJES, Schilderijen.

ST. NATIONAAL AMBULANCE & EERSTE HULP MUSEUM,
Papierbaan 2, 0597-422000  - ma t/m vr 09.00-16.00 en za 10.00-16.00 uur

2 januari t/m 31 december, AMBULANCES EN OVERIGE, Permanente expositie oude ambulances, apparatuur, miniatuurambulances, postzegels, hulporganisaties en ingerichte doktersbehandelkamer begin 20e eeuw.

WINSUM

ST. KINDERBOEK CULTUURBEZIT,
Hoofdstraat Winsum 4, 0595 - 443663  - di t/m vr 10.00-17.00 uur

* 15 januari t/m 20 december,KINDERBOEKEN VERZAMELING, Permanente verzameling kinderboeken van heden en verleden, ook uitleen.
* 12 mei '99 t/m 12 mei '00, MIJN HOEPEL, MIJN PRIKTOL, VERRUIL IK VOOR BOEKEN, Zeldzame en kostbare boeken die door onze voorouders in hun jeugd werden gelezen worden tentoongesteld.

WIRDUM

BORG RUSTHOVEN,
Rijksweg 39, 0596-572762

25 september t/m 31 oktober, PETER, Foto's van Eveline Mooibroek en Gerard Janssen. I.k.v. Noorderlicht.

ZEERIJP

ATELIER VAN HULSEN,
Borgweg 38, 0596-573062  - wo 13.00-17.00 uur en na afspraak; in okt,nov,dec 13-17

2 t/m 24 oktober, MONICA JONKERGAUW, Schilderijen.

ZOUTKAMP

RIJWIEL- EN BROMFIETSMUSEUM,
Schoolstraat 2, 0595 - 401320  - ma 13.00-17.30 en wo t/m za 10.00-17.30 uur

2 januari t/m 31 december, ANTIEKE BROMMERS EN FIETSEN, Permanente expositie.

ZUIDHORN

MUSEUM VOOR HISTORISCHE BUITENBOORDMOTOREN,
Oostergast 19, 0594-503998 na afspraak

2 januari t/m 31 december, BUITENBOORDMOTOREN, Permanente expositie historische, vooroorlogse buitenboordmotoren.

ZUIDWOLDE

WEDGWOODMUSEUM,
Boterdiep Westzijde 38, 050 - 3015493  - za 10.00-17.00 uur

2 januari t/m 30 december, WEDGWOOD COLLECTIE, Permanente collectie Wedgwood produkten die in verschillende materiaalsoorten zijn gemaakt; aardewerk, Bone China, Jasper, Basalt, Stoneware.

Deel: ' Tentoonstelling agenda VVV Groningen - 51888 '




Lees ook