Sotheby's

SOTHEBY'S
Press Release

Sotheby's veilt fotografie

Fotografie is een verzamelgebied dat zih in een groeiende belangstelling mag verheugen. Na de succesvolle veiling van fotografie uit de collectie van Eva Besny in 2005, zal Sotheby's Amsterdam op dinsdag 21 maart 2006 opnieuw een fotoveiling houden. De veiling omvat werken van zowel Nederlandse als internationale fotografen.

Er is een keuze aan internationale namen. Van Vanessa Beecroft (1969) wordt Performance ICA, Boston uit 1998 aangeboden, genummerd 1/3, 157,5 bij 123 cm (12.000-15.000). Van Loretta Lux, aan wie op dit moment een tentoonstelling is gewijd in het Fotomuseum Den Haag, is The Red Ball uit 2000 (3.0000-5.000). Andere bekende namen zijn Alexander Rodchenko (Column of Dynamo Sport Society, Members moving towards Red Square, 1935, 12.0000-15.000), Massimo Vitali (Ostia, 1997, 10.000-12.000), Sebastio Salgado (Brazil, 1986 4.000-6.000), Helmut Newton (Staand Naakt, 2.0000-3.000), Thomas Ruff (03h 36m / -35C, 1.000-1.500), Andres Serrano en Olafur Eliasson.

Rineke Dijkstra is vertegenwoordigd met twee portretten, Coney Island New York (15.000-20.000) en Odessa ( 12.000-15.0000). Anton Corbijn fotografeerde David Bowie in zwart wit, gesigneerd en gedateerd '80/'89 en genummerd 1 uit een serie van 10 (136 bij 90 cm, 6.000-8.000).
Beroemd en intrigerend is de foto Ajax van (1924-2002) uit 1967, met onder meer een piepjonge Johan Cruyff. De fresson fotoprint is gedateerd '67 en genummerd 9/10 (1,500-2,000). Verder komen in de veiling werken aan bod van onder meer Eva Besny, Ed van der Elsken, Jaap Teding van Berkhout, Piet Zwart, Aart Klein, Paul Schuitema en Vincent Mentzel.

Kijkdagen: 17, 18 en 19 maart, dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur
Veiling: dinsdag 21 maart om 19.00 uur

Beeldmateriaal wordt u op verzoek per email toegestuurd.
Met vriendelijke groet

Diana Ridderikhoff
Press Office
Sotheby's Amsterdam
De Boelelaan 30, 1083 HJ Amsterdam
T +31 20-550 2205 F +31 20-550 2310
E diana.ridderikhoff@sothebys.com
www.sothebys.com

Deel: ' Sotheby's veilt fotografie '